Pamukkale Üniversitesi Dijital Destekli Eğitime Geçiyor

Pamukkale Üniversitesi “Öğrenci Merkezli Dijital Destekli Üniversite Eğitimi”ne geçiyor.

GÜNCEL 11.09.2020, 10:52
Pamukkale Üniversitesi Dijital Destekli Eğitime Geçiyor

HABERDENİZLİ.COM

Dijital destekli üniversite eğitimi ile öğrencilerin derslere “her an, her yerden ulaşabilmesi” ve “üst seviyedeki öğrenme kazanımlarına” ulaşması amaçlanmaktadır.

Dijital destekli eğitimde öğretim elemanları her 45 dakika ders için en az 10 dakika olmak üzere seslendirilmiş ders sunumlarını ya da canlı çekilmiş ders videolarını ders materyali olarak, önceden online sisteme yükleyeceklerdir. Bu ders materyalleri her an, her yerden öğrenci erişimine sürekli açık olacaktır.

Sadece ders sunumları değil uygulama ve beceri eğitimleri için de uygulama süreçlerini gösteren videolarda hazırlanıp sisteme önceden yüklenerek, öğrencilerin ulaşımına açılacaktır.

Öğrenciler sisteme yüklenmiş ders ve uygulama videolarını önceden izleyip daha sonra canlı derslere katılacaklardır. Canlı dersler alışılagelmiş yöntemler yerine, soru çözümleri, örnek olay incelemeleri vd.  interaktif yöntemler kullanılarak yapılacaktır. Bu şekilde canlı ders saatleri içinde yapılacak öğrenme etkinlikleriyle öğrencilerin uygulama, analiz, değerlendirme ve sentez gibi üst bilişsel düzeylere ulaşması hedeflenmektedir.

Öğrencilerin derslere devam zorunluluğu konusundaki geçerli olan kurallar değişmemektedir.

Yorumlar (0)