Pamukkale Antik havuzda boğulma tehlikesi geçiren turistler kurtarıldı

Pamukkale ören yerindeki tarihi havuzda boğulmak üzereyken kurtarılan 2 Brezilyalı kadın turist, hastanede tedavi altına alındı.

Pamukkale Antik havuzda boğulma tehlikesi geçiren turistler kurtarıldı

HABERDENİZLİ.COM

Denizli'nin Pamukkale ilçesinde UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Pamukkale ören yerindeki antik havuzda boğulma tehlikesi geçiren 2 Brezilyalı kadın turist hastaneye kaldırıldı.

Alınan bilgiye göre, Brezilya'dan Türkiye'ye tatile gelen Jandira (65) ve kardeşi Valdete Maria de Souza (61), Pamukkale ören yerindeki antik havuza girdi.

Bir süre sonra iki kardeşin boğulma tehlikesi geçirdiğini gören kafiledeki yakınları, durumu görevlilere bildirdi.

Sudan çıkartılan kadınlar, 112 Acil Sağlık ekiplerince Odak Hastanesine kaldırıldı.

Jandira Maria de Souza'nın hastaneye getirildiğinde solunumunun durduğu ve müdahaleyle hayata döndürüldüğü, iki kardeşin yoğun bakımdaki tedavilerinin sürdüğü öğrenildi.

Rosemeire Maria de Souza, gazetecilere yaptığı açıklamada, birlikte Kleopatra Havuzu'na girdiklerini ve çok mutlu olduklarını belirterek, annesiyle teyzesinin havuzda boğulma tehlikesi geçirdiğini söyledi.

Souza, "Annem şimdi yoğun bakımda. Nefes alamıyor. Çok çaresiziz, ne yapacağımızı bilmiyoruz. Adalet istiyoruz. Cankurtaranlar hemen yardım etmedi. Ambulans, geç geldi." diye konuştu.

MS 692 yılında meydana gelen depremde sütunların yıkılması ve termal suyun birikmesiyle doğal yollarla oluşan antik havuz, Pamukkale'de travertenlerin ardından en çok ilgi gören tarihi zenginlikler arasında yer alıyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Umut
Umut - 12 ay Önce

Bayan Souza adalet istiyormuş sizden önce o adaleti bekleyen o kadar kişi var ki

SIRADAKİ HABER