ÖZEL STANTTA TANITILACAKLAR

Denizli'nin simgesi Denizli Horozları, Denizli Horozu Yetiştiricileri Derneği tarafından hazırlatılan özel stantla ilçe ve çevre illerde düzenlenen festival ve özel günlerde de tanıtılacak.

GÜNCEL 25.06.2015, 16:55 25.06.2015, 17:07
ÖZEL STANTTA TANITILACAKLAR
banner1665
Denizli Horozu Yetiştiricileri Derneği Başkanı Hasan Sağlam, uzun ötüşü, heybetli görünüşü ve parlak tüyleri ile her geçen gün meraklı sayısı artan Denizli Horozlarının, ‘Pamukkırı’, ‘Demirkırı’, ‘Pekmez kefil’, ‘Al horoz’ ve ‘Arap’ türlerinin bulunduğunu söyledi. Hazırlattıkları özel stantta tüm Denizli Horozu türlerinden özel fotoğrafçılar tarafından çekilen fotoğrafların kullanıldığını belirten Dernek Başkanı Sağlam, “Dernek çatısı altında düzenlemeye başladığımız mezadımıza çevre illerden de büyük talep geliyor. Bizde kentimizin simgesi horozlarımızın tanıtımını yapmak için dernek olarak stant hazırlattık. Yaklaşık 2 metre uzunluğunda portatif olarak üzerlerinde horoz fotoğrafları kullanarak hazırladığımız standımız, ilçelerimizde ve çevre illerdeki festivallere göndereceğiz. Dernek yönetiminden bir arkadaşımızda stantta görev alacak ve meraklılarına Denizli Horozlarını ve derneğimizi tanıtacak.” Dedi.

Üye sayısı artıyor

Derneği 30 Denizli Horozu meraklısının katkısı ile kurduklarını şuan üye sayısının 48’e çıktığını anlatan Başkan Sağlam, “Dernek üyesi horoz yetiştiricilerimizde yaklaşık 800 adet te safkan Denizli Horozu ve tavuğu bulunuyor. Bu horoz ırkının korunması ve geleceğe taşınması için çaba gösteriyoruz. Saf ve orijinal olmayan horozlarla Denizli Horozlarını ayırmaya çalışıyoruz. Denizli Horozunu sadece meraklılarının beslemesini istiyoruz. Horoz ırkının bozulmaması içinde her ay derneğimizde mezat düzenliyoruz. Her mezatta 20-30 Denizli Horozu ve tavuğu el değiştiriyor. Festivallerde kuracağımız stantla gittiğimiz illerdeki horoz meraklılarına ulaşmaya çalışacağız. Onları ilimize derneğimizi görmeye ve çalışmalarımızı incelemeye davet edeceğiz. ” dedi. 

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)