Özbaş, Alevi Vatandaşlarla İftarda Buluştu

Denizli Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, ilçede yaşayan Alevi vatandaşlar ile Geleneksel Muharrem İftarı’nda bir araya geldi.

Özbaş, Alevi Vatandaşlarla İftarda Buluştu
Sarayköy Belediyesi tarafından geleneksel hale gelen iftar yemeği Güzelköy’den gelen Günay Derviş Kalkan Hoca’nın okuduğu dua ve şiirler ile başladı.
İftara katılan vatandaşlara teşekkür eden Başkan Özbaş “Artık geleneksel hale getirdiğimiz Muharrem iftarında siz değerli dostlarımızla bir arada olmaktan dolayı çok mutluyum.Bugün burada oruçlarımızla birlikte gönüllerimizi de açıyor, birliğimizi ve kardeşliğimizi bir kez daha gür bir şekilde haykırıyoruz. Bu sofra ayrılıkların, anlaşmazlıkların sona erdiği sofradır. Bu sofra aynı acıları yaşayan, aynı hüzünle yoğrulan insanların buluştuğu sofradır. Bu sofra tıpkı Kerbela’da olduğu gibi, tıpkı Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi, tıpkı 15 Temmuz gecesi olduğu gibi dini, vatanı ve milleti için canını feda etmeye hazır kahramanların buluştuğu sofradır. Bu birlik ve beraberliğimiz sayesinde bugün huzur içerisinde, al bayrağımızın altında oruçlarımızı açıyor, hür bir şekilde ibadet ediyoruz. Kerbela’da yaşanan acılar da bu birliğimizin bir parçasıdır.Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V)’in göz bebeği Hz. Hüseyin Efendimizin ve ailesinin şehit edilmesi tüm İslam âlemini tarif edilmez derin acılara boğmuştur. İslamiyet’in büyük önderlerimin bu mücadelesi ve şahadetleri, günümüze kadar gelen hak ve batıl savaşında en önemli örnek olarak durmaktadır. Ben bu anlamlı buluşma vesile ile başta Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V), Hz. Ali Efendimiz, Hz. Hüseyin Efendimiz ve Hz. Hasan Efendimiz olmak üzere tüm Ehli Beytimizi ve şehitlerimizi rahmetle ve büyük bir özlemle anıyor, bu iftar yemeğimizin hayırlara vesile olmasını ve yapmış olduğumuz ibadetlerin kabul olmasını Allah’tan niyaz ediyorum.” dedi.


 

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2016, 10:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER