Osman Zolan, “Denizlimiz yılsonunda farklı bir boyuta geçmiş olacak” 

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından 11 ayın sultanı ramazan boyunca her gün farklı bir mahallede düzenlenen iftar sofrası Yenimahalle’de kuruldu. Denizli’de bu yaz üst yapı hamlesi yapılacağını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Denizlimiz bu yılsonunda farklı bir boyuta geçmiş olacak” dedi.

Osman Zolan, “Denizlimiz yılsonunda farklı bir boyuta geçmiş olacak” 

Ramazan ayında gelenekselleşen mahalle iftarları ile kent insanını buluşturan Denizli Büyükşehir Belediyesi bu kez gönül sofrasını Yenimahalle’de kurdu. Huzur, hoşgörü ve paylaşmanın ortak noktası olan gönül sofrasına katılan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve eşi Berrin Zolan vatandaşlarla tek tek selamlaşarak, ramazanlarını tebrik etti. Başkan Zolan iftarın ardından yaptığı konuşmada, “Biz her ramazan ayında buraya geliriz ve Yenimahallemiz kendine has özellikleriyle, güzellikleriyle bizleri karşılar. Bugün de güçlü bir katılımla burada aynı sofrada buluştuk. Çok şükür, Allah’ım tutuğumuz oruçları yaptığımız duaları kabul eylesin. Kardeşliğimiz pekişerek devam etsin” dedi. Yenimahalle’yi doğalgaza kavuşturduklarını kaydeden Başkan Zolan, “Üstyapı anlamında artık startı verdik, Hüdai Oral Caddesi, Fabrikalar Caddesi gibi etrafta yapılması gereken yollarımız var. İnşallah o yolları bu yaz yapacağız” dedi.

“Bu yaz Denizlimiz üstyapı hamlesi görecek”

Önemli olanın birlik, beraberlik ve huzur olduğunu vurgulayan Başkan Zolan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bu yaz Denizlimiz üstyapı hamlesini görecek. Denizli’de hangi cadde sıkıntı veriyorsa, zemini bozuksa, nerede altyapı yapıldıysa o caddelerimiz, sokaklarımız inşallah baştan aşağı yeniden yapılacak ve Denizlimiz bu yılsonunda farklı bir boyuta geçmiş olacak. Artık üst yapısıyla alt yapısıyla Denizlimiz örnek bir şehir olma noktasında büyük bir yol kat etmiş olacak. Onun için bu yaz üstyapı hamlesinin yapılacağı dönem olacak. Tüm ihaleleri yapıldı.”

Öğrencilere Yaz Spor Okulu çağrısı

Sömestr tatilinin başlayacağını kaydeden Başkan Zolan, “Yaz mevsiminde bizler de değişik branşlarda spor kursları açıyoruz. Çocuklarımız mutlaka boş vakitlerini spor kurslarında değerlendirsin, spor kurslarımıza katılsınlar. Şunu biliyorum ki bu nesil pırıl pırıl, zeki bir nesil. Bizden daha iyi olacaklar. Onları doğruya yönlendirmemiz imkanlar sunmamız gerekiyor” diye konuştu. 
 

haberdenizli.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER