Osman Zolan, 7 Milyonluk Araziyi Bedava Aldı

Denizli’de şehir içi trafiğinin ana damarlarından birisi olan ve Çıtır Kavşağı olarak bilinen arazi konusunda sonunda mutlu sona ulaşıldı.

Osman Zolan, 7 Milyonluk Araziyi Bedava Aldı

11.Komando Tugayı ile sürekli olarak değişen protokollere neden olan arazinin 7 milyon lira olan istimlak bedelinin Denizli’ye ücretsiz olarak verildiği öğrenildi. Bu müjdeyi Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin Ocak ayı ilk toplantısında verdi. Toplantıya başkanlık eden Zolan, Lise Caddesi’ndeki Çıtır Kavşağının önemli girişimler sonucu düzenleneceğini söyledi.

Müjde öncesi Ankara’ya adeta kamp kuran Başkan Zolan, "Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin de desteğiyle 11. Komando Tugayı’nın alt kısmında bulunan, Çıtır kavşağı olarak da bilinen bölgeyle ilgili çalışmaların tamamlandığını söyledi. Ankara’da Milli Savunma Bakanlığı ile protokol imzaladıklarını belirten Başkan Zolan, “Bu bizim için çok önemli bir gelişme. Askeriyenin alt kısmını alıp, burada yeni bir kavşak düzenlemesi yaparak, yaşanan trafik sorununu ortadan kaldırmak istiyorduk. Bunun için de uzun süredir temaslarımızı sürdürüyorduk. Milli Savunma Bakanlığı ile anlaşmaya vardık. 7 milyon lira istimlak bedeli olan bölgeyi bedelsiz olarak aldık. Hem projeyi hayata geçirebileceğiz, hem de belediyede önemli bir kaynak kaldı” dedi.

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2017, 14:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243