Öselmiş: Esnek ve Dönüşümlü Çalışmayı Vali Atik ile Görüştü

Memur-Sen İl Temsilcisi Feyzullah Öselmiş, Covid-19 salgınından dolayı bir süredir dile getirdiği kamuda esnek ve dönüşümlü çalışma modelini Denizli Valisi Ali Fuat Atik’le görüştü.

GÜNCEL 18.11.2020, 09:34 18.11.2020, 09:37
Öselmiş: Esnek ve Dönüşümlü Çalışmayı Vali Atik ile Görüştü

HABERDENİZLİ.COM

Diğer konfederasyon temsilcilerinin de yer aldığı toplantıda esnek çalışma modeli, salgının yayılımının engellenmesi ve kronik rahatsızlığı olan kamu çalışanlarının mesai durumları ele alındı.

Toplantıyla ilgili açıklamalarda bulunan Öselmiş; Denizli Valisi Ali Fuat Atik'e, pandemiden dolayı Denizli'de kamu çalışanlarının esnek ve dönüşümlü çalışma modeline geçirilmesi gerektiğini belirttik. Bu kapsamda en sağlıklı modelin iki gün mesai üç günde esnek, dönüşümlü  veya evden çalışmanın olacağını dile getirdik.” dedi.

Kronik rahatsızlığı olan kamu çalışanlarının e-nabız sisteminde raporları olmadığı veya varolan raporlarını sisteme işletemedikleri için bu durumda olan kamu çalışanlarının mesaiye devam mecburiyetlerden dolayı risk altında olduğunu belirten Öselmiş; “konunun hassasiyetinden dolayı biran önce çözüme kavuşturulacağını umut ediyoruz.” dedi.

Kamu hizmetlerini aksatmayacak şekilde ve kamu hizmetlerinde sürdürülebilirliği daha etkin kılmak için daha öncede defaten dönüşümlü mesaiye geçilmesi gerektiğini gündeme getirdiklerini belirten Öselmiş, Diğer Konfederasyon Temsilcilerinin de ortak görüşüyle konuyu Vali Beye bir kez daha ilettiklerini; konuya yaklaşımları ve ilgileri için Vali Atik’e teşekkür ettiklerini belirtti.

Yorumlar (0)
banner1776
banner1751
16
parçalı az bulutlu