ORADA NE İŞİN VAR?

Denizli Büyükşehir Belediyesi isteğiyle sanatçılar tarafından 1,5 yıl içinde binlerce parçanın birleşimiyle oluşturulan açık havada sergilenen Türkiye’nin en büyük cam heykeli büyük bir kırılma tehlikesi atlattı. Üzerine tırmanarak çıkan bir genç hiçbir şeye aldırmadan fotoğraf çektirdi. Gencin pişkinliği ise tepkilere neden oldu.

GÜNCEL 29.01.2015, 23:11 29.01.2015, 23:13
ORADA NE İŞİN VAR?
banner1665
Uzun ötüşü ve renkli görüntüsü ile adını Dünyaya duyuran Denizli horozunun Delikliçınar Meydanı'ndaki cam heykeli, büyük ilgi odağı. Denizli Belediyesi’nin 2012 yılında  başlattığı üstyapı çalışmalarının ardından Delikliçınar Meydanı’nda bulunan Denizli Horozu heykeli kaldırmıştı. Belediyesi, yeni yapılacak horoz heykelinin hangi maddeden yapılacağı ile ilgili internet sitesinde bir anket yayınlamış ve vatandaşlar yeni horoz heykelinin camdan yapılmasını istemişti. Denizli Büyükşehir Belediyesi isteğiyle sanatçılar tarafından 1,5 yıl içinde binlerce parçanın birleşimiyle oluşturulan açık havada sergilenen Türkiye’nin en büyük cam heykeli Ağustos 2013 yılında görkemli bir törenle açıldı. Denizlililerin, Denizli'ye gelenlerin büyük ilgisini çeken ve  hatıra fotoğrafı çektirmek isteyen vatandaşların adeta akınına uğrayan heykel büyük bir tehlike atlattı.  
Denizli’yi en iyi şekilde tanıtan cam horoz heykeli geçtiğimiz günlerde kendisini bilmez bir gencin saldırısına uğradı. Fotoğraf çektirmek uğruna cam horoz heykelinin üzerine çıkan ve fotoğraf çektiren genç, bu resmini sosyal medyada paylaşınca Denizli halkının tepkisine neden oldu. Sosyal medyada cam horoz heykelinin üzerine çıkarak fotoğraf çektirdiğini belirten genç, bu paylaşımıyla Denizli halkının tepkisini çekti ve binlerce yorum ile kınandı.  

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (1)
tarık 6 yıl önce
cam heykelin üzerine çıkar hatıra fotoğrafı çektirir(bu şekilde kırılacağı için) anı olarak kalması için, pikniğe gider temiz hava almak ve güzellikleri görmek için dönüşümüzde çöplerimizi bırakırız o güzelliklerde hatıramız kalması için, sanki bir daha gelmeyecekcesine