ONLAR HER AN HAZIRLAR

Denizli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İtfaiye Daire Başkanlığı, İtfaiye Haftası’nı Delikliçınar Meydanı’nda düzenlediği tören ile kutladı. Meydanda itfaiye araçları ve cihazları da sergilendi. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, itfaiyenin büyük işler başardığını belirterek, " Denizli itfaiyesi 572 personeli, 52 istasyonu ve 73 aracı ile hizmet vermektedir” dedi.

GÜNCEL 29.09.2014, 13:12 30.09.2014, 11:01
ONLAR HER AN HAZIRLAR

25 Eylül- 1 Ekim İtfaiye Haftası nedeniyle Denizli’de de tören düzenlendi. Denizli Büyükşehir Belediye binası önünde düzenlenen törene Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Gökoğlan, Aytaç Turgut, İtfaiye Daire Başkanı İlyas Tuncer, itfaiye personeli ve öğrenciler katıldı. Tören bir dakikalık saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.
İtfaiye Haftasında konuşan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, itfaiyenin büyük işler başardığını belirterek, "Bugün Denizli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren İtfaiye Daire Başkanlığımız 138 yıl içerisinde büyük bir gelişim göstermiştir. Denizli itfaiyesi 572 personeli, 52 istasyonu ve 73 aracı ile hizmet vermektedir. Halkın can güvenliği için gece gündüz demeden çalışan itfaiye çalışanlarımız ile gurur duyuyorum. Hiçbirimiz afetlerin yaşanmasını istemez ama bunun için de tedbirimizi almamız gerekiyor" dedi.
İtfaiye Daire Başkanlığı’na yatırımların devam ettiğini ifade eden Başkan Zolan, "Tüm ilçelerimizde ve birçok mahallelerimizde istasyonumuz bulunuyor. 25 milyon TL’ye yakın bir bütçemiz itfaiyemize aittir. Yakın zamanda yeni araçlar alınarak itfaiyemize dahil edilecektir. Denizli İtfaiyesi şu anda Ege Bölgesi’nde en güçlü itfaiye teşkilatıdır. Bununla gurur duymamız gerekiyor" ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, İtfaiye Daire Başkanlığı’nın Delikliçınar Meydanı'nda açtığı stantı gezerek, itfaiyenin ekipmanları hakkında uzmanlardan bilgi aldı.

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)