Ömrün Geri Kalanını Yeşile Adadı

1987 yılında Sümerbank’tan emekli olan Ömer Merç, (80) son 12 yılını yeşile adadı. Denizli’de bu güne kadar 15 farklı noktada ağaç dikim etkinliği düzenleyen Merç, yaklaşık 31 bin fidanı toprakla buluşturdu.

Ömrün Geri Kalanını Yeşile Adadı

HABERDENİZLİ.COM

1987 yılında Sümerbank’tan emekli olduktan sonra 50 yaşında Tavas’ın Kızılcabölük Mahallesine yerleşen Ömer Merç,  68 yaşına geldiğinde kendini ağaç dikmeye adadı. Hayatını diktiği ağaçlarla renklendiren Merç,  Denizli’nin 15 farklı noktasında ağaç diktiğini belirtiyor. 12 yılda yaklaşık 31 bin fidanı toprakla buluşturduğunu ifade eden Merç, hala ağaç dikmeye devam ediyor.  Ağaç dikimini bir etkinlik şeklinde yapan Merç, bu şekilde de yeşile karşı bir farkındalık oluşturuyor.  Bu etkinliklerle ağaç dikimini özendiren Merç, “  “12 yıldır fidan dikimi ile uğraşıyorum. Önümüzdeki ayın 24’nde fidan dikmeye doktorları götüreceğim. Eğer yağış olursa bu etkinliğimizi 4 Mart’a erteleyeceğim” dedi.

“KIZILCABÖLÜK’TE MÜZE OLUŞTURACAĞIM”

Emeklilik yıllarını renkli bir şekilde değerlendiren Merç, fidanları toprakla buluşturmakla kalmayacak. Kızılcabölük Mahallesi’nde eskiden kullanılan eşyalardan müze oluşturmayı da düşündüğünü belirten Merç, “Müze açayım diye düşünceye girdim. Benim okuduğum okulun bir kısmına; 1-2 sınıf gibi yere müze yapmayı düşünüyorum. Elinde eskiden kullanılan araç-gereçleri toplamaya başladım. Üzerlerine de kim tarafından verildiği ve ne işe yaradığına dair bilgilere de yer veriyorum” diye konuştu. 

Kaynak: Denizli Gazetesi
  

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2018, 17:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243