Okullar İçin Özel Ekip Kuruldu

Denizli Emniyet Müdürlüğü Trafik Birimleri tarafından 19-26 Eylül 2016 tarihleri arasındaki bir haftalık dönemde yapılan trafik denetimlerinde (12.360) araç kontrol edildi.

Okullar İçin Özel Ekip Kuruldu
Bu kontroller sonucunda; Hız ihlalinden, Kırmızı ışık ihlalinden, Seyir halinde cep telefonu ile konuşmak, Duraklama ve park etmenin yasak olduğu yerlere park etmek, Emniyet kemeri ve kask takmamak, Alkollü olarak araç kullanmak, Ehliyetsiz, yetersiz ehliyet ile araç kullanmak, Görüşü engelleyici eşya, süs (filmli cam) kullanmak, Muayenesiz araç kullanmak, Durak harici ve fazla yolcu almaktan, Arızalı takograf ile taşıma sınırı üzerinde yük almak (tonaj), Karayolları Trafik Kanunun diğer maddelerini ihlal ettikleri görülmüş, ayrıca kusurlu ve eksiği olan araçlar trafikten men edildi.

Fahri Trafik Müfettişleri Tarafından Tanzim Edilen Trafik Suçu Tespit Tutanakları; İlimizde, gönüllülük esasına göre faaliyet gösteren, Fahri Trafik Müfettişleri tarafından, trafik kural ihlali yapan araç sürücülerinin tescil plakasına 19-25 Eylülü 2016 tarihleri arasında toplam (25) adet suç tespit tutanağı tanzim edilmiş olup, trafik idari para cezası karar tutanağına çevrilmiştir. denildi. 

Denizli Merkez Polis Sorumluluk bölgesinde meydana gelen trafik kazaları; 19-25 Eylül 2016 tarihleri arasında sorumluluk bölgemizde, (28) Yaralamalı kaza ve (62) Maddi Hasarlı kaza olmak üzere Toplam: (90) kaza meydana gelmiştir. Kazaların azaltılmasına yönelik olarak kazaların yoğun olarak meydana geldiği cadde ve güzergâhlar ile sürücüler tarafından kırmızı ışık ihlalinin yapıldığı kavşaklarda, seyir halinde çevirme ekipsiz olarak radarlı hız denetimine, sivil ihbarlı denetim, emniyet kemeri, cep telefonu ve yaya denetimlerine ağırlık verilecek. 

İlimizde meydana gelen kazalar genellikle, İzmir yolu üzeri, Acıpayam Yolu, 29 Ekim Bulvarı ve Bağbaşı Vatan Bulvarı üzerinde meydana gelmiş olup, kazalar daha çok, doğrultu değiştirme (dönüş) kurallarına uymama, Araçların hızını hava ve yol şartlarına uydurmamaktan, kavşaklara yaklaşırken araçların hızını azaltmamaktan, kavşaklarda geçiş önceliğine uymama ve yakın takip arkadan çarpma kusurundan dolayı meydana geldiği tespit edildi.

Ayrıca; 2016-2017 Eğitim-öğretim döneminin başlaması ve okulların açılmasından dolayı, öğrencilerimizin daha güvenli bir trafik ortamında okullara gidip gelmelerini sağlamak için, öğrencilere ve okul servis aracı sürücülerine yönelik olarak, bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyetlerine ağırlık verilerek, ekiplerimizce okul giriş/çıkışlarında gerekli trafik tedbirlerinin alınması sağlanacak.

Okul Servis araçlarının denetimi ile ilgili olarak, müdürlüğü tarafndan (1) adet özel denetim ekibi oluşturulmuş olup, eğitim-öğretim dönemi süresince okul servis araçlarının, yönetmelik hükümleri doğrultusunda denetimlerinin yapılması sağlanacak ve bizzat okullara gidilerek okul müdürlükleri ile koordineli olarak öğrencilere eğitim verilmesi sağlanacak.                
İlimiz Bölge Trafik Polis Sorumluluk Bölgesinde; 19-25 Eylül 2016 tarihleri arasında sorumluluk bölgemizde, (20) Yaralamalı kaza ve (13) Maddi Hasarlı kaza olmak üzere Toplam: (33) kaza meydana gelmiştir Kazaların azaltılmasına yönelik olarak kazaların yoğun olarak meydana geldiği güzergâhlarda, sürücülerin yaptıkları kural ihlallerine yönelik olarak ve kurallara uymalarını sağlamak için seyir halinde çevirme ekipsiz olarak radarlı hız denetimine, emniyet kemeri ve cep telefonu denetimlerine ağırlık verilecektir. 
Vatandaşlarımızın daha güvenli bir trafik ortamında yaşamlarını sürdürebilmeleri için, trafik kazalarından uzak "Güvenli Çevre ve Huzurlu Toplum için" denetimlerimiz kararlı bir şekilde aralıksız devam edecektir. Denildi.

haberdenizli.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER