Okul Saatlerinde Yetki Valilerde

Millieğitim Bakanı İsmet Yılmaz,  okullarda ders başlangıç saatinin valiler tarafından belirleneceğini söyledi.

GÜNCEL 14.09.2017, 17:22 14.09.2017, 17:24
Okul Saatlerinde Yetki Valilerde
banner1665

Geçtiğimiz yıl saatlerin geriye alınmaması büyük bir problemi de  beraberinde getirimişti. Özellikle okula giden öğrenciler henüz gün aydınlanmadan yola çıkması farklı sorunları da beraberinde getirimişti. Bu yıl okuların başlama saatine ilişkin Milli eğitim Bakanlığının veredceği karar öğrenci velileri tarafından merakla bekleniyordu. Millieğitim Bakanı İsmet Yılmaz,  konuyla ilgili az önce bir açıklama yaptı. Bakan Yılmaz bu konuda gerekli yetkinin valilere verildiğini belirterek “valilerimiz okul saatleriyle ilgili en doğrusunu bulacaklardır.” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı, öğrencilerin gün aydınlanmadan yola çıkmasının engellenmesi için bir genelge yayınlayarak, taşımalı sistem ve özel öğrenci servisiyle taşınan öğrencilerin gün aydınlanmadan yola çıkmalarına müsaade edilmemesi talimatını verdi.

 Tüm valiliklere gönderilen genelgede 2017/2018 eğitim-öğretim yılında kış saati uygulamasına geçilemeyeceği belirtilerek, okula giriş ve servis saatlerinin valilikler tarafından belirlenmesi gerektiği vurgulandı.

Ayrıca, her ilin kendi iklim ve coğrafi koşullarının dikkate alınması ve ilk ders başlama saatinin gün ışığından daha fazla yararlanılmasını temin edecek şekilde belirlenmesi istendi.

Yorumlar (1)
Yusuf acar 4 yıl önce
Bu eziyet bitmeyecekmi