Öğretmenin 1 yaşındaki SMA hastası bebeği yardım bekliyor

Denizli'de ortaokul öğretmeni Ramazan Yılmaz'ın 1 yaşındaki SMA hastası oğlu Yağız Alp tedavi için yardım bekliyor. Çaresiz aile oğlu için bağış kampanyası başlattı. 

GÜNCEL 19.12.2020, 10:02 19.12.2020, 12:55
Öğretmenin 1 yaşındaki SMA hastası bebeği yardım bekliyor

HABERDENİZLİ.COM

Denizli'nin Acıpayam ilçesinde Gazi Ortaokulu'nda görev yapan Ramazan Yılmaz ve ailesi bebeğinin hastalığı ile yıkıldı. Dünya'da birçok ailenin ortak kabusu SMA hastalığı Denizli'de öğretmenlik yapan Yılmaz'ın hanesine çöktü. Yılmaz'ın 1 yaşındaki bebeği Yağız Alp SMA hastalığı ile mücadele ediyor. Zolgensma tedavisi için bağış kampanyası başlatan aile Denizlili yardımseverlerden bağış talep ediyor. Türkiye'de uygulanan tedavi hastalığı ancak yavaşlatabiliyor. Zolgensma tedavisinin 2 yaşına kadar uygulanması durumunda bebeğin hayatı kurtarılabilecek. 

"13 AYDIR BU HASTALIKLA MÜCADELE EDİYORUZ"

Yağız Alp Yılmaz. Henüz daha 3 aylıkken SMA TİP-1 teşhisi kondu. Şuan 16 aylık ve 13 aydır bu hastalıkla mücadele ediyoruz. Devletimizin sunmuş olduğu “Spinraza” ilacını kullanmaktayız" diyen aile fakat bu ilacın sadece hastalığın ilerleyişini yavaşlatmak adına kullanıldığını ifade etti. 

SMA HASTALIĞINDAN ÖLEN BİRÇOK BEBEK VAR!

Yağız Alp'in hastalığı her geçen gün ilerliyor. Hastalık ilerleyici ve hastayı öldürecek bir güce sahip. Hastalıktan dolayı ölen birçok bebek var. Bu hastalık için Amerika’da “Zolgensma” adında bir gen tedavisi var ve sadece 2 yaşa kadar uygulanırsa büyük etki gösteren bir tedavi. 

İLACIN FİYATI 2.2 MİLYON DOLAR!

Denizlili yardımseverlerden bağış bekleyen aile "Resimlerde her ne kadar sağlıklı gibi görünse de bacaklarını kullanamıyor, uzun süreli oturamıyor ve yeme içmede zorlanıyor. Bunların sonucunda nefes alışverişleri de bir hayli zorlaşıyor. Bebeğimizin bu tedaviyi olması için bu bağış kampanyasını başlattık. İlacımızın fiyatı 2.2 milyon dolar" dedi.

Bağış Hesabı ve İletişim Numarası:

TR 93 0020 5000 0968 8233 7000 01

KUVEYTTÜRK-YAĞIZ ALP YILMAZ

İletişim: 0 543 440 94 16

Yorumlar (0)