Neslihan Akça Vefat Etti

Denizli'de tanınmış firmalardan Akça Holding'in kurucularından Abdullah Akça'nın eşi Neslihan Akça hayatını kaybetti. Neslihan Akça'nın cenazesi bugün (Pazartesi) defnedilecek.

Neslihan Akça Vefat Etti

Denizli'nin tanınmış şirketlerini çocuklarıyla birlikte yöneten "hanımağa" lakaplı 81 yaşındaki Neslihan Akça tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi hayatını kaybetti. 

Özel bir hastanede tedavi gören Neslihan Akça, dün akşam  hayatını kaybetti. Akça'nın cenazesi Pazartesi günü öğlen vakti Ulu Cami'de kılınacak cenaze namazının ardından Asri Mezarlık'taki aile kabristanlığına defnedilecek.

Yöresel kıyafetlerinden vazgeçmeyen Akça,  kentin ilk hazır beton ve asfalt üretim tesisini kurdu, geri dönüşüm, inşaat gibi sektörlerin ardından medya sektörüne de adım atan Akça yerel yayın yapan televizyon, radyo ve gazeteyi grup bünyesine katmasıyla tanınıyordu.

Hanımağa Neslihan Akça Vefat Etti

Neslihan Akça 1970 yılında Acıpayam'ın köyünden Denizli'ye 8 çocuğuyla göçmüş, bir kamyonla başladığı taşımacılık işini eşi Abdullah Akça'nın rahatsızlığı sonrası üstlenmiş ve yaklaşık 300 milyon liralık cirosu ve bin çalışanıyla kentin en büyük şirketlerinden birini çocuklarıyla yönetmişti. 

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2018, 09:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
İbrahim dursun haytan
İbrahim dursun haytan - 9 ay Önce

Allah rahmet eylesin mekani cennet olsun kulun kula hakki sorulcaksa hakkim helaldir

SIRADAKİ HABER