MÜSİAD Denizli Şubesi Kan Bağışında Bulundu

Ülke genelinde kan stoğunun kritik seviyenin altına düşmesi ve kan bağışı çağrısı üzerine Denizli Müsiad üyeleri, Kızılay Çınar Kan Alma Birimi'nde kan bağışında bulundular., 

GÜNCEL 29.08.2020, 10:06
MÜSİAD Denizli Şubesi Kan Bağışında Bulundu

HABERDENİZLİ.COM

Müsiad Denizli Şube Başkanı Mehmet Akgün, "Vatandaşlık sorumluluğumuzu yerine getirerek üyelerimiz ile birlikte, pandemi sürecinde azalan kan stoğunun artması için kan verdik, tüm vatandaşlarımızı bu dayanışmaya davet ediyorum" dedi. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Türk Kızılay Güney Ege Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Zafer Aydın;

"Ülkemizde ve bölgemizde görülen Covid19 hastalığı nedeniyle kan bağışlarında ciddi azalma oldu. Hastanelerimizde kronik hastalıklara bağlı kan ihtiyacı ve yine planlanmış veya acil ameliyat olan hastalarımızın kan ihtiyacı devam etmektedir.

Bu nedenle, Denizli Müsiad şubemizin yaptığı bağış organizasyonu için başkanımıza ve şahsında Müsiad üyelerine çok teşekkür ediyoruz.

18 - 65 yaş arası vatandaşlarımızı Covid-19 açısından her türlü tedbiri aldığımız Kızılay kan alma birimlerimize bekliyoruz. Ayrıca Covid-19 hastalığının tedavisi için bu hastalığı geçirmiş vatandaşlarımızı, Covid-19 hastalarımızın tedavisinde kullanmak üzere immün plazma bağışı yapmaya davet ediyorum.

Tekrar Müsiad Denizli Şubesi'ne duyarlılığı nedeniyle teşekkür ediyorum." dedi.

Yorumlar (0)