MÜSİAD Denizli: Kudüs Mücadelemizi Sürdüreceğiz

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Denizli Şube Başkanı İsmail Biltekin, İsrail’in Gazze’de sivil halka dönük gerçekleştirdiği katliamı kınadı.  Biltekin,  Tüm İslam Âlemini, İsrail işgal gücü ile mücadelesinde Filistin Yönetiminin yanında yer almaları çağrısında bulundu.

MÜSİAD Denizli: Kudüs Mücadelemizi Sürdüreceğiz

Amerika Birleşik Devletleri’nin İsrail’de bulunan Büyükelçiliği’ni Kudüs’e taşınmasına yönelik alınan kararın ardından İsrail, kararı protesto eden Filistinlilere yönelik şiddetini artırdı. Dün ise ABD büyükelçiliğinin açılışı gerçekleştirdi.  Açılış sırasında ise  Gazze, İsrail sınırında, İsrail Devlet terörü yüzünü yeniden gösterdi. Filistinli protestoculara İsrail ordusu tarafından gerçek mermiyle ateş açıldı. Açılan ateşte en az 55 Filistinli hayatını kaybederken 2000'den fazla gösterici de yaralandı. Bu aynı zamanda 2014 yılından bu yana Gazze'de yaşanan en kanlı gün olarak da kayıtlara geçti.
Gazze’de yaşanan katliama Türkiye çok sert tepki gösterdi. Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Denizli Şube Başkanı İsmail Biltekin, “Bilinmelidir ki, 3 semavi dinin kutsal mekânı ve Müslümanların ilk kıblesin bulunduğu şehir olan Kudüs, Müslümanların namusudur. Masum insanlar üzerinde gerçekleştirilen katliamlar ve zulümler, bizleri bir an dahi Kudüs davamızdan vazgeçiremeyecektir. Müslümanlar olarak haklı mücadelemizi Kudüs’ün üstündeki kara bulutlar dağılıncaya kadar sürdürmekten yılmayacağız. Bu vesile ile Filistin'de terör saldırılarında şehit olan kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralı kardeşlerimize de acil şifalar diliyoruz. Bizlere bir kez daha terörden ve şiddetten beslenen devlet olduğunu gösteren İsrail'i kınıyoruz. Tüm İslam Âlemine, Gazze’de İsrail tarafından akıtılan kanı durdurmaları için her türlü çabayı göstermeleri, İsrail işgal gücü ile mücadelesinde Filistin Yönetiminin yanında yer almaları çağrısında bulunuyoruz.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER