Muhtar Yardımlaşma Hattı Kurdu, Mahallede 30 Kişi Karantinada

Denizli’nin Çal ilçesinin en büyük mahallesi olan Süller Mahallesinde 30 kişi karantinaya alındı. 2 bini aşkın nüfusa sahip mahallede ilk pozitif vakaların Çal ve Denizli’de hastaneye giden kişilerde görüldüğü, ardından da 30 kişiye yayıldığı öğrenildi. Mahalle Muhtarlığı, mahalle sakinlerinin ihtiyaçlarını gidermek için yardımlaşma hattı kurdu. 

GÜNCEL 26.10.2020, 15:11 13.11.2020, 08:42
Muhtar Yardımlaşma Hattı Kurdu, Mahallede 30 Kişi Karantinada

Korona virüsün hızla yayıldığı Denizli’de bir mahallede daha korona virüs karantinası sürüyor. İl merkezinin yanı sıra kırsal ilçeler ve bu ilçelere bağlı mahallelere kadar yayılan virüs, Çal’ın en büyük kırsal mahallesi olan Süller Mahallesinde de karantinaya neden oldu. 2 bin 500 nüfusu bulunan mahallede ilçede ve Denizli’de hastaneye giden vatandaşlarda ilk vakaların görülmesinin ardından bu kişilerle temaslı 30 kişi karantina altına alındı.

SÜREÇ DEVAM EDİYOR

Süller Mahalle Muhtarı Metin Memeci, karantina altında olan aileler için yardımlaşma hattı kurdu. Memeci, “Karantina altında kalan mahalle sakinlerimizi yardım ediyoruz. İhtiyaçlarını bize söylüyorlar biz de karşılamaya çalışıyoruz” dedi.


 
 

Yorumlar (0)