Milli Zaferimiz Kıbrıs Barış Harekatının 46. Yılı Kutlu Olsun 

Kıbrıs Barış Harekatı’nın 46’ıncı yıl dönümü nedeniyle açıklama yapan Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şube Başkanı Hamza Öztürk; Kıbrıs Barış Harekatı’nın asıl fatihinin Erbakan olduğunu söyledi.

GÜNCEL 19.07.2020, 15:19
Milli Zaferimiz Kıbrıs Barış Harekatının 46. Yılı Kutlu Olsun 

HABERDENİZLİ.COM

Kıbrıs Barış Harekatı’nın 46’ıncı yıl dönümü nedeniyle açıklama yapan Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şube Başkanı Hamza Öztürk; Kıbrıs Barış Harekatı’nın asıl fatihinin Erbakan olduğunu söyledi.

 
ERBAKAN’IN DİRAYETİ İLE EZANLAR SUSMADI 

Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şube Başkanı Hamza Öztürk, Kıbrıs Barış Harekatı’nın 46’ıncı yıl dönümü nedeniyle ilgili basın açıklamasında bulundu. Başkan Öztürk, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Bugün, Müslüman Türk milletinin bütün imkansızlıklara rağmen, ecdad yadigarı Kıbrıs’taki soydaş ve dindaşlarımızı kurtarmak için başlattığı Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 46. yıldönümü. Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın dirayeti ve kararlı duruşu sayesinde, Kıbrıs semalarında 46 yıldır Ezan-ı Muhammed-i özgürce yankılanmaktadır.  İlk fethini Hz. Osman döneminde yaşayan Kıbrıs, daha sonra muhtelif dönemlerde işgal edilmiş ve 1571 yılında 2. Selim ile ikinci, 74 Kıbrıs Harekâtı’nda ise Prof. Dr. Necmettin Erbakan ile üçüncü fethini yaşamıştır. Kıbrıs Zaferimizin 46'ıncı yılı kutlu olsun... 
 
KIBRIS BARIŞ HAREKATI’NIN ASIL FATİHİ ERBAKAN’DIR 

Kıbrıs Adası’ndaki Müslümanlara yapılan zulmü ortadan kaldırmak için Erbakan Hoca’nın verdiği tarihi harekat emriyle 20 Temmuz 1974 tarihinde ordumuz ‘aşılamaz’ denilen Beş Parmak Dağları’nı kısa sürede aşarak başarılı bir harekatla Müslümanları zulümden kurtarıp, adada tekrardan huzur ve barışı tesis ediyor. Ve böylece Kıbrıs zaferiyle necip milletimiz 200 yıl aradan sonra tekrardan toprak kazanmış oluyor. Kıbrıs Barış Harekatı, 1682’deki 2. Viyana Bozgunu’ndan sonraki 3 asırlık sürede yaptığımız tek fetih harekatıdır. O dönemde çıkarma yapmayı koalisyonun küçük ortağı Erbakan ikna etti. İngiltere ve ABD’nin ordumuzu duraklatma çalışmalarını dikkate almadı. 20 Temmuz 1974 Kıbrıs Barış Harekatı’nın asıl mimarı ve kahramanı Milli Görüş Lideri Rahmetli Prof.Dr. Necmettin Erbakan’dır. Diğer siyasi liderler çıkarma yapmayı ‘çılgınlık’ olarak gördüler. Türkiye büyük Kıbrıs zaferi ile 1699’daki Karlofça Antlaşması’ndan sonra ilk defa, hem de stratejik toprak elde etti. Bu Harekatla askerimizin hala efsanevi gücüne sahip olduğu görüldü.”    

“MİLLİ BAYRAMLA TAÇLANDIRILMALI”

Kıbrıs Barış Harekatıyla küresel güçlerin Türkiye’nin milli birlik ve bütünlüğü karşısında etkisiz kalacağının ortaya çıktığını dile getiren Başkan Öztürk; “Bu zafer Cumhuriyet döneminde bir dönüm noktası oldu. Kıbrıs’ı almanın yanında elimizde kalmasının da alt yapısı oluştu. Türkiye milli bir duruşla küresel güçlere muhtaç olmadan kendi gücüyle varlığını sürdürebileceğini gösterdi. Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şubesi olarak, Kıbrıs Barış Harekatı’ndaki ruh ve şuurun gelecek nesillere aktarılabilmesi için 46’ıncı yılında, 20 Temmuz’un Kıbrıs Zaferimizi anma günü kabul edilmesini ve Milli Bayramla taçlandırılmasını teklif ediyoruz. Herkes şunu bilsin ki bütün zaferler inancımızla kazanılmıştır. Biz Savaşı öldüğümüz zaman değil, düşmanlarımıza benzediğimiz zaman kaybederiz.  Anadolu Gençlik Derneği olarak, Kıbrıs Barış Harekatı’nın yıl dönümünde, harekatın başlatma talimatını veren ve harekatın baş mimarı Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızı, Kıbrıs Barış Harekatı’ndaki Şehitlerimizi rahmetle anarken gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.   


 

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)