Milletimizin En Büyük Kazanımıdır

AK Parti Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan,  8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın vefatının 24. Yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Milletimizin En Büyük Kazanımıdır

Milletvekili Özkan mesajında şu ifadelere yer verdi; “Bugün, Türk siyasi hayatının en önemli isimlerinden biri olan 8'inci Cumhurbaşkanımız Sayın Turgut Özal'ın vefatının 24'üncü yıl dönümüdür.

Milletimizin yetiştirdiği seçkin devlet adamlarından ve siyasetçilerden biri olan Cumhurbaşkanımız Özal, ülkemizin ekonomide, üretimde ve ihracatta çağ atlamasına vesile olmuş değerli hizmetleriyle her zaman saygıyla yâd edilecektir.

5,9 milyar dolar olan ihracat, Turgut Özal döneminde, 10 milyar dolar sınırını aşmıştır. Türkiye ortalama yüzde 5,2 büyümüştür. İhracatın ithalatı karşılama oranı yüzde 81,1 olmuştur.

Bu kadar önemli hizmetler yapan merhum Cumhurbaşkanımız Özal da harici ve dâhili düşmanların saldırısına maruz kalmıştır. Bu tehditler karşısında merhum Özal, demokrasimizi, ekonomik kalkınmamızı ve istikrarı sağlayacak, Türkiye'nin önünü açacak hükümet modeline geçmeyi arzu etmiştir.

Vefatının 24. yıldönümünde bu arzusunun gerçekleşmesi aziz milletimizin en büyük kazanımıdır.

Bu vesileyle merhum Cumhurbaşkanımız Turgut Özal’a Allah’tan rahmet diliyor; kendisini saygıyla anıyorum.” 

haberdenizli.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER