Mevsimlik işçiler kadro bekliyor

Hak İş Denizli İl Temsilcisi Öz Orman İş Denizli Bölge Başkanı Halil Turan, mevsimlik işçilerin kadroya alınması için AK Parti İl Başkanı Avni Örki’den destek istedi.

Mevsimlik işçiler kadro bekliyor

Hak İş Denizli İl Temsilcisi Öz Orman İş Denizli Bölge Başkanı Halil Turan, mevsimlik işçilerin kadroya alınması için AK Parti İl Başkanı Avni Örki’den destek istedi. Sendikaya üye 30 mevsimlik işçiden oluşan heyetle AK Parti İl Binasında İl Başkanı Örki’ye çektikleri sıkıntıları anlatan sendika Başkanı Turan, “Başbakanımızın her alanda verdiği müjdelere bir yenisini daha ekleyip ormanda mevsimlik çalışan işçi kardeşlerimize kadro vermesini talep ediyoruz” dedi. Orman genel müdürlüğünün norm kadrosunun olmaması nedeniyle emekli olan işçilerin yerine mevsimlik işçilerin alındığını hatırlatan Turan, “Kurumlarda kadrolu işçi sayısı günden güne azalmakta ve geçici işçilerin sayısı ise artmaktadır. Her yıl orman teşkilatını güçlendirmek adına araç parkuru sürekli yenilenmekte ve güçlendirilmektedir. Sezonluk olarak çalışan mevsimlik işçilerimizin orman yangın sezonu bittiğinde sanki işleri bitmişçesine işlerine son verilmektedir. Bunun neticesinde ormancılık faaliyeti olarak yapılması gereken asli işler arasında yer alan ve yılın 12 ayı devam eden işler sınıfında değerlendirilen, teraslama, dikim, tüpleme, bakım, kesim, greyder işi, yol yapım, dozerle yol yapımı, toprak işleme, üretim gibi işler aksamadan devam etmesi gerekmektedir. Bununda sağlıklı yapılabilmesi için mevsimlik kadrosunda çalışan geçici işçilerin kadrolu işçi sınıfına geçişinin sağlanmasıyla daha kolay mümkün olacaktır. Mevsimlik işçilerin 5 ay 29 gün çalışmasının ardından işlerine son verilen geçici işçilerin yerine ormancılık faaliyetlerinin devamı için taşeron firmalardan hizmet satın alınarak işçilerin alınması da bu sıkıntının çözümüne katkı koyduğu söylenemez.” dedi.
Müjdeli haberler bekliyoruz
Teşkilatta şuanda 7 bin 602 mevsimlik işçinin çalıştığını ifade eden Turan, “Mevsimlik işçilerimizin kadroya geçirilmesi için il özel idarelerinin kadro sorununa çözüm sunan iktidar partisi AK Parti’nin ve Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın duyarlı davranacağına inanıyorum. 7 bin 602 arkadaşımız adına kadro talebimize Denizli teşkilatının desteğini de bekliyoruz.” Diye konuştu. Ak Parti İl Başkanı Avni Örki’de sendika ve mevsimlik işçilerin kadro talepleri ile ilgili hazırlanan dosyayı genel merkeze göndereceğini ve konunun takipçisi olacağını söyledi.

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2013, 09:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER