Meteoroloji’den Kuvvetli Yağış Ve Rüzgar Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre Denizli’de yarından itibaren yer yer kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Yağışlı ve serin hava hafta boyu devam edecek.

GÜNCEL 31.05.2020, 17:16 03.06.2020, 13:56
Meteoroloji’den Kuvvetli Yağış Ve Rüzgar Uyarısı

METEOROLOJİ’DEN KUVVETLİ YAĞIŞ VE RÜZGAR UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre; Denizli’de sabah saatlerinde başlayacak yağışlı hava öğleden sonra yerini kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışa bırakacak. Hava sıcaklıklarından 2 ila 4 derece arası artış beklenirken,  Denizli’de Cuma gününden itibaren güneşli hava geri gelecek.

Meteoroloji genel Müdürlüğü’nün yaptığı açıklamaya göre, ülke genelinde bu gece saatlerinden itibaren yeni bir serin ve yağışlı sistemin devreye girmesi bekleniyor. Hafta ortasına kadar kuzey, iç ve batı bölgelerde (Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ve Akdeniz bölgesinin iç kesimlerinde) görülecek yağışların sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Yağışların; yarın (1 Haziran Pazartesi) Trakya Kesimi, Güney ve İç Ege, Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile göller yöresinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Meteoroloji, kuvvetli yağışların sebep olacağı olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiğini vurguladı.

Yağışlı sistemin aralıklarla Pazartesi, Salı ve Çarşamba günleri yurdumuzun kuzey, iç ve batı bölgelerinde etkili olmaya devam etmesi, Perşembe günü (04.06.2020) kuzeydoğu ve iç kesimlerde Cuma günü de Doğu Karadeniz’in iç kesimi ile Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda etkili olduktan sonra yurdu terk edeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıklarının Perşembe gününe kadar yurdun batı bölgelerinde mevsim normallerinin biraz altında doğusunda ise normalleri civarında seyredeceği ancak; Cuma gününden itibaren ülke genelinde hissedilir derecede artacağı ve mevsim normalleri üzerine yükseleceği tahmin ediliyor.

Denizli’de pazartesi, salı, çarşamba ve perşembe günü etkili olacak serin ve yağışlı hava yerini Cuma günü güneşli ve sıcak bir havaya bırakacak.

Yorumlar (0)