Metabolizmayı Hızlandıran Filtre Kahve Tarifiyle Fit Kalın!

GÜNCEL 04.08.2021, 17:20
Metabolizmayı Hızlandıran Filtre Kahve Tarifiyle Fit Kalın!

Her gün keyifle içtiğiniz filtre kahve sayesinde fazlalıklarınızdan kurtulabileceğinizi biliyor muydunuz? Filtre kahvenin içine birkaç ürün ekleyerek metabolizma hızınızı arttırabilirsiniz. Böylece yağ yakımını hızlandırarak daha şekilli bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Pek çoğumuz hayalimizdeki vücuda sahip olmadığımız için aynalara küsüz. Hep giymek istediğimiz ama bir türlü almaya cesaret edemediğimiz pantolonlara, elbiselere çoktan sırtımızı döndük. Fakat artık bu duruma bir son vermenin vakti gelmedi mi?

Yaşam stilimizde biraz değişiklik yaparak ve içtiğimiz içeceklerle de bu rutini destekleyerek hayalimizdeki hatlara sahip olabiliriz. Filtre kahve de kilo vermeyi destekleyen lezzetli mi lezzetli bir kahve türü. Özellikle bitki çayı içmekte zorlananlar için bulunmaz bir nimet.

Yağ yakan filtre kahve tarifini hazırlamak için ihtiyacınız olan ana malzeme elbette kahve. En taze aromaları çiftlikten kapımıza ulaştıran Mithra Coffee ise filtre kahve çeşitleriyle bu tarifi farklı aromalarla hazırlamamıza imkan tanıyor. Farklı ülkelerden seçtiği Arabica kahve çekirdeklerini büyük bir ustalıkla kavuruyor ve içime hazır hale getiriyor.

Mithra Coffee’nin filtre kahve çeşitlerinden biriyle metabolizma hızlandıran ve yağ yakan tarifi hazırlamak için ihtiyacınız olan malzemeler; 2 yemek kaşığı filtre kahve, 2 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı, 2 tatlı kaşığı tereyağı, içme suyu, French press ve blender.

Mithra Coffee’nin Indonesia Sumatra kahvesinin bu tarife çokça yakışacağını düşünüyoruz. Çünkü Sumatra kahvesinde ağırlıklı olarak hissedilen notalar; sütlü çikolata ve karamel. Bu notalar kahvenin içimi daha hoş ve keyifli kılıyor.

Öyleyse bu tarifin hazırlanışına geçelim!

Yapılışı

  1. İçme suyunu 95-97 °C aralığında ısıtın.
  2. French pressin içine ısıttığınız içme suyundan bir miktar ekleyin ve süzgeç kısmını aşağı batırın. Böylece ekipmanınız ısınacak ve kahveniz sıcaklığını daha uzun süre muhafaza edecektir.
  3. French pressin içindeki suyu boşaltın. Ardından ekipmanın içine 2 yemek kaşığı Indonesia Sumatra kahvesi ekleyin.
  4. Kahvenin üzerine sıcak suyu ekleyin ve 6-7 dakika kadar demlenmeye bırakın.
  5. Kahveniz bir köşede demlenirken blenderın içine 2 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı ve 2 tatlı kaşığı tereyağı koyun.
  6. Daha sonra demlenen kahveyi süzün. Ardından blenderın içindeki yağların üzerine dökün ve blenderı çalıştırın.
  7. Homojen bir kıvam elde ettikten sonra kahveyi servis edebilirsiniz.

Afiyet olsun!

V60 Demleme Stili için İhtiyacınız Olan Kahve Ekipmanları

Filtre kahve demlemek için kullanılan V60 en keyifli kahve ekipmanları arasında. Çünkü sıra dışı bir tasarıma sahip olan V60 bize kahve demlerken haz veriyor. V60 ile demlenen kahvelerin lezzetli aromasını söylemeye bile gerek yok.

Mithra Coffee, kahve ekipmanları içinde ünlü Japon markası olan Hario’nun eşsiz tasarımlarına da yer veriyor. Eğer kahve ekipmanları içinde bu ekipmanı da denemek istiyorsanız Mithra Coffee’nin Hario V60 modellerine göz atabilirsiniz.

Önce kahve ekipmanları içinden beğendiniz ekipmanı seçebilirsiniz. Daha sonra ise sevdiğiniz ülkelerin kahve çekirdeklerini V60 için özel olarak çektirebilirsiniz. Böylece nitelikli aromalara evinizin rahatlığında ve çok daha uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

V60 ile kahve demlemek için iki ana malzemeye ve bir yan ürüne ihtiyacınız var. Bunlardan birincisi dripper, ikincisi server, üçüncüsü ise drip kettle. Dripper, kahve ile suyu her noktada buluşturan tasarımı sayesinde kahvenin tüm aromasını fincanınıza bırakmasına yardımcı olur.

Server ise son teknoloji camı sayesinde sıcaklığı ve aromayı en iyi şekilde muhafaza etmenize yardımcı olur. Server seçerken de Hario’dan yana seçim yapmanızı tavsiye ederiz. Çünkü Hario “camın kralı” diye anılır. Dolayısıyla en kaliteli camlar Hario markasına aittir.

Özellikle filtre kahve demlerken suyun akış hızının ne derece önemli olduğunu biliyoruz. Drip kettle farklı tasarımlarıyla suyun akış hızını kontrol edebilmeye imkan tanır. Böylece demleme konforu vadeder. Ayrıca drip kettle yalnızca V60 için değil, diğer kahve ekipmanları için de kullanılabilir.

Siz de Hario V60 ile keyif dolu bir demleme deneyimi yaşamak istiyorsanız Mithra Coffee’nin kahve ekipmanları arasında küçük bir gezintiye çıkabilirsiniz. Kahve ekipmanları arasında farklı dripper, server ve drip kettle modellerini bulabilirsiniz.

Mithra Coffee ile En Sevdiğiniz Aromalar Aynı Gün Kapınızda!

Favori kahveniz hangisi? Dünyanın en çok kahve üreten ülkesi olan Brezilya kahvesi mi; yoksa kahve çekirdeklerinin ilk kez keşfedildiği Etiyopya kahvesi mi? Bize sorarsanız her birinin aroması da bir başka güzel ama bizim favorimiz Kolombiya kahvesi.

Mithra Coffee kahve kuşağında yer alan pek çok ülkenin kahve çeşitlerine yer veriyor. Oğlak ve Yengeç Dönencesi arasında yer alan ünlü kahve üreticilerinin en lezzetli kahve çekirdekleriyle büyüleyici harmanlar oluşturuyor.

Mithra Coffee zengin ürün çeşitliliği arasında; Brezilya, Guatemala, Peru, Tanzanya, Kosta Rika, Honduras, Etiyopya, El Salvador, Kenya, Endonezya ve Burundi gibi farklı ülkelerin kahve çekirdekleri yer alıyor. Bu ülkelerin yetiştirdiği Arabica kahve çekirdeklerini farklı içim özellikleriyle bizlere sunuyor.

Aradığımız aromayı bir tıkla evimize getiren Mithra Coffee seçtiğimiz öğütme türüne kahve kahveleri öğütüyor. Daha gün bitmeden o sevdiğimiz aroma fincanımıza ulaşıyor. Böylece aynı gün kapımıza gelen lezzet tazeliğinden hiçbir şey kaybetmiyor.

Mithra Coffee aynı gün teslimat hizmetini şimdilik yalnızca İstanbul sınırları içinde uygulayabiliyor. Fakat Türkiye’nin geri kalan bölgelerine en iyi kargo firmasıyla lezzetlerini ulaştırıyor.

Siz de bugün en sevdiğiniz aromayı seçin ve gün dolmadan o taptaze aromanın keyfine varın!

Yorumlar (0)