Merkezefendi de Yeni Hükümet Konağı Açıldı

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Merkezefendi Hükümet Konağı’nın açılışına katıldı. Açılış töreninde konuşan Zeybekci, tüm vatandaşların bayramını tebrik etti.

Merkezefendi de  Yeni Hükümet Konağı Açıldı

HABERDENİZLİ.COM

Merkezefendi Hükümet Konağı, Gümüşçay Mahallesinde görkemli bir törenle hizmete açıldı. Açılışa Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin yanısıra Denizli Valisi Hasan karahan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, DTO Başkanı Uğur Erdoğan kaymakamlar ve ilçe belediye başkanları katıldı.

Açılışta konuşan bakan Zeybekci Türkiye’nin her yerinde güzel eserler yaptıklarını belirtti. Bu yapıda hizmetkarların millete hizmet edeceğini söyleyen Zeybekci,  “hizmet edilen bu yerler ne kadar güzel olursa milletin o kadar devletine inancı yüksek olur. Denizli’nin böyle bir ihtiyacı varsa mutlaka yapılacaktır. Aynı şekilde Pamukkale ilçemizde de bu şekilde bir bina planlamamız gerekiyor.” dedi. 
Yaptığı konuşmada Muharrem İnce ve meral Akşener’e sataşan Zeybekci, “Bu bina biraz Cumhurbaşkanlığı külliyesine benziyor. Birileri bu ara külliyeyi yıkacağız diyorlar.  Bunun başına da geçmesinler sonra” ifadelerini kullandı. 

KÖPRÜ HİKÂYESİNİ ZEYBEKCİ’DE ANLATTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin  “Sarayı yıkacağız sözlerine karşılık olarak “CHP ‘Biz gelince yıkacağız’diyor. Komünistler de ne diyordu: ‘Köprüleri satacağız’. Özal sattırmadı”  ifadelerini kullanmıştı.
Aynı hikâyeyi bu kez Nihat Zeybekçi anlattı.  fakat satmak isteyenin Özal olduğunu söyledi.  Zeybekci, “rahmetli Özal’ın 1982’de katıldığı bir televizyon programında köprünün gelirlerinin satılması tartışılıyor.  Rahmetli Özal en sonunda dedi ki ‘satarım satarım sen merak etme.’ Milletin malında bir eksilme oldu mu?  Köprüyü birileri aldı bir yere mi götürdü. Bunlar dokundukları her şeyden bir şey çıkardıkları için olsa olsa öyledir diye yorum yaparlar. Bir zamanlar bu ülkede toplanan 100 liralık verginin 80 lira faize giderken şimdi 10 lirası gidiyor. Aradaki fark işte bu yatırımlar oluyor. Reel sektöre destek oluyor.  Dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER