MERKEZEFENDİ'DE ÇEVRE DÜZENLEMESİ

Merkezefendi Belediyesi, çalışmalarına devam ediyor, alt-üst yöntemiyle Servergazi ve Gerzele Mahallesi’nde bulunan boş arazilerdeki otları iş makinalarıyla temizledi.

GÜNCEL 17.08.2015, 10:03 17.08.2015, 10:11
MERKEZEFENDİ'DE ÇEVRE DÜZENLEMESİ
banner1665

Merkezefendi Belediyesi’ne bağlı Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri,Servergazi ve Gerzele Mahallesi’nde bulunan boş arazilerdeki kötü görünüme alt-üst yöntemiyle son verdi.  Her bir boş araziye 2 greyder, 5 kepçe ve 3 kamyonla giren ekipler, arazilerde oluşan otları ve buna bağlı üreyen zararlıları yok etti. Amaçlarının güzel görünümü sağlayarak,olası yangın ve haşere tehlikesinden vatandaşları korumak olduğunu söyleyen Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Oluşan otları tamamen kaldırdıklarını da kaydeden Başkan Subaşıoğlu, “Ekiplerimizle Servergazi ve Gerzele bölgesindeki tüm boş arazilerde temizlik çalışması yapıyoruz. Hafta sonunda akşama kadar arsalarda çalışma yapılarak, otlar tamamen ortadan kaldırılacak. Böylelikle olası yangın faciasının önüne geçilecek ve bu otlar arasında oluşan haşereler vatandaşlarımıza zarar veremeyecek.Alt-üst yöntemiyle yaptığımız çalışma mahalle sakinlerimize hayırlı uğurlu olsun”dedi.

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (2)
ali yarangumeli 6 yıl önce
Cok dogru yazmissiniz merkezefendi belediyesi calisiyor ama gostermelik calisiyor.grader ile birkac bos arazide bir ileri bir geri yaptilar sonra birakip gittiler.gorunum eskisinden farki yok slm
vatandaş 6 yıl önce
Birde İbrahim CENGİZ Caddesi üzerine trafik ışıkları bulunmadığı için hız kesici yapılırsa iyi olur. Bu cadde üzerinde 1 tanesi anaokul 1tanesi sağar ve dilsizler olmak üzere 5 tane okul bulunmaktadır.