Merkezefendi Belediyesi’nden zabıta-esnaf tartışmasına açıklama

Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde sokakta kestane satan seyyar satıcı bir hafta içerisinde kendisine zabıta tarafından binlerce liralık ceza kesildiğini iddia etmesi üzerine Merkezefendi Belediyesi’nden açıklama geldi.

GÜNCEL 06.12.2019, 17:16 06.12.2019, 17:22
Merkezefendi Belediyesi’nden zabıta-esnaf tartışmasına açıklama

HABERDENİZLİ.COM

Denizli’de bulunan Bayramyeri Meydanı’nda kestane satışı yapan bir seyyar satıcı Merkezefendi Belediyesi Zabıta Memurlarının kendisine baskı yaptığı ve milyarlarca para cezası kestiğini iddia etmişti. Vatandaşların gözü önünde terazisini parçalayan satıcı Merkezefendi zabıtasından şikayetçi olduğunu ve rüşvet aldıklarını söylemişti.

MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ’NDEN AÇIKLAMA GELDİ
Konu ile ilgili bir açıklamaya yayımlayan Merkezefendi Belediyesi; Basının ve kamuoyunun gündemini meşgul eden, belediyemiz zabıtası tarafından seyyar satıcı Cumali Özdemir’e bir hafta içinde binlerce liralık cezai işlem uygulandığına yönelik haberler gerçeği yansıtmamaktadır.Adı geçen seyyar satıcıya Belediyemiz zabıta ekiplerince, 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nun 32. Maddesi’ndeki “Emre aykırı davranış” hükmü uyarınca 15 Nisan 2019 tarihinde 720 TL, 11 Haziran 2019 tarihinde 640 TL idari para cezası uygulanmış; tutanak ile müsadere edilen, seyyar satışa esas olan ürünleri, para cezasının tahsil edilmesinin ardından kendisine tutanakla iade edilmiştir. 11 Haziran 2019 tarihinden sonra Merkezefendi Belediyesi tarafından ilgili şahsa herhangi bir cezai işlem uygulanmamıştır.Söz konusu şahsın, önceki gün Belediyemiz sorumluluk sahası dışında bulunan Bayramyeri Meydanı’nda, kayıt altına alınan beyanları, kurgudan ibaret olup hiçbir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.’ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)