Merkezefendi Belediyesi'nde 3 istifa!

CHP’li Merkezefendi Belediyesi, Belediye Başkan Yardımcısı Necdet Yılmaz, görevinden istifa etti. CHP’li Yılmaz'ın yanı sıra Merkezefendi Kadın Kooperatifi yöneticisi Aynur Tunç ile Mertaş Yönetim Kurulu üyesi Aydın Aslan istifa etti.

GÜNCEL 05.04.2022, 13:08
Merkezefendi Belediyesi'nde 3 istifa!

Merkezefendi Belediyesinde Nisan ayı meclis toplantısında yapılan Encümen seçimleri CHP’yi karıştırdı. Meclis çoğunluğunun Millet İttifakı(CHP-İYİ Parti) üyelerinden oluşan mecliste İttifakın adayı Sündüz Başsorgun'a 18 oydan sadece 5 oy çıkmasının ardından partide olağanüstü toplantı yapıldı.

BAŞKAN YARDIMCISI İSTİFA ETTİ

Yapılan toplantıda Başsorgun'a neden 5 oy çıktığı üzerine meclis üyelerinin savunmaları alındı. Toplantıda ayrıca Belediye Başkan Yardımcısı Necdet Yılmaz, Merkezefendi Kadın Kooperatifi yöneticisi Aynur Tunç'un istifası istendi. Bu iki ismin bugün istifa etmesi bekleniyor.

BİR İSTİFA DA MECLİSTE

Öte yandan mecliste bir isim daha istifa etti. 2019'dan bu yana Belediye şirketi olan Mertaş'ta yönetici olarak görev yapan Aydın Aslan da istifa ettiğini açıkladı. Mecliste gündem dışı söz alan Aslan, gördüğü lüzum üzerine istifa ettiğini açıkladı.

DOĞAN'DAN BASINA VERİLEN SÖZLEŞME PARASI AÇIKLAMASI

Denizli’de Büyükşehir, Pamukkale ve Merkezefendi Belediyelerinden basına aktarılan ve 2 ajansa alınan aylık dudak uçuklatan rakamlarla ilgili Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan mecliste açıklama yaptı. Bu arkadaşlarla diğer iki belediyenin de çalıştığını aktaran Doğan, "Kangren haline gelen bu sıkıntıyı çözdük. Bütün anlaşmaları iptal ettik. Denizli Gazeteciler Cemiyetini de işin içine alarak yeni bir çalışma yapmayı planlıyoruz" dedi.

Yorumlar (0)
banner1776
banner1751
18
parçalı az bulutlu