Melek Yatırımcılar Güney Ege'de

Güney Ege Kalkınma Ajansı'na (GEKA) başvurusu yapılan ‘Melek Yatırımcılar Güney Ege'de’ isimli 'Doğrudan Faaliyet Desteği' projesi kabul edildi.

Melek Yatırımcılar Güney Ege'de
Melek Yatırımcılar Güney Egede, Projesi ile Aydın, Denizli, Muğla’daki potansiyel yatırımcıların, ‘melek yatırımcılık’ kavramı ile tanıştırılması, onların katma değeri yüksek ürün ve hizmet üretimi üzerine çalışan girişimciler ile buluşturulması ve bölgenin sürdürülebilir rekabetçi bir yapıya kavuşması hedefleniyor. 
Projeye katılan melek yatırımcı adaylarının, katıldıkları seminer ve kamp sırasında aldıkları bilgiler sonrasında, teknoloji tabanlı girişimlere yaptıkları yatırımlar sonucu ortaya çıkan ürünlerin katma değeri yüksek olması dolayısıyla ülke ekonomisine olumlu yönde katkı sağlaması amaçlanıyor. Melek yatırımcı desteği ile ölçeklenen ürün satışlarının ciro, karlılık gibi parametreler ile ihracatın artması ve ithalatın önüne geçilmesi öncelikli hedefler arasında yer aldığı kaydedildi Proje kapsamında Denizli, Aydın ve Muğla illerinde düzenlenecek farkındalık seminerleriyle melek yatırımcılığın önemi ve avantajları anlatılacak. Deneyimli yatırımcılar bu seminerlerde tecrübelerini aktararak potansiyel yatırımcı adayları için rol model oluşturacaklar. Gerçekleştirilen tüm organizasyonların ve edinilen tecrübeler ışığında son olarak ‘TR32 Bölgesi Melek Yatırım Stratejik Yol Haritası’ kitabı hazırlanarak, bu bölgede Melek Yatırımcılığa yönelik farkındalık düzeyinin artması, inovasyona ve proje kültürüne verilen önemin artmasına yönelik faaliyetler belirlenecek.

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2015, 16:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243