banner1029

Mantar Toplarken uçurumdan aşağı yuvarlandı

Denizli’de Bugün öğle saatlerinde meydana gelen olayda mantar toplamak için Gerzele Mahallesinde bulunan ormanlık ve dağlık alana çıkan Hasan Ülker (49) uçurumdan aşağı yuvarlandı. Denilzi Büyükşehir Belediye İtfaiyesi Arama ve Kurtarma Ekipleri ve AFAD ekipleri bölgede arama çalışmaları yaklaşık 6 saattir devam ediyor.

Mantar Toplarken uçurumdan aşağı yuvarlandı

HABERDENİZLİ.COM

Olay  bugün saat 12.00 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgilere göre Hasan Ülker, (49) yeğeni Serkan A. ile birlikte Merkezefendi İlçesine Bağlı Gerzele Mahallesinde bulunan dağlık ve ormanlık alana doğru mantar toplamak için aracıyla hareket etti. Aracıyla gidebildikleri yere kadar giden 2 kişi daha sonra yola yaya olarak devam etti. Araçtan yaklaşık 1 kilometre uzaklaşan 2 kişi, Domuz Deresi olarak bilinen bölgede mantar aramaya başladı.

Dik yamaç ve kayalıkların bulunduğu bölgede Hasan Ülker. dengesini kaybederek Domuz Deresi’ne yuvarlandı.

Bulunduğu yerde telefon çekmeyen Serkan A. hızlı bir şekilde aracı bıraktıkları bölgeye dönerek durumu yakınlarına ve polis ekiplerine haber verdi. Bölgeye hemen Denilzi Büyükşehir Belediye İtfaiyesi Arama ve Kurtarma Ekipleri ve Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ekipleri, polis, jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Çalışmaları için bölgeye iş makinaları da sevk edilirken 6 saattir süren aramalarda henüz Ülker’e ulaşılamadı.

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2018, 13:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243