Mansur Yavaş Denizli'ye Geliyor

CHP Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba, 2 Haziran'da yenilenecek Denizli'nin Honaz İlçesi'ndeki seçimler için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü.

GÜNCEL 25.04.2019, 12:15
Mansur Yavaş Denizli'ye Geliyor

HABERDENİZLİ.COM

Yerel seçim sürecinin tamamlanmasının ardından Ankara’ya bir çıkarma yapan CHP Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba, genel merkez yöneticileri ile bir araya geldi. Ziyarette CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, Honaz İlçe Başkanı Mustafa Çelik ve Honaz Belediye Başkan Adayı Yüksel Kepenek Akbaba’ya eşlik etti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başta olmak üzere Genel Başkan Yardımcılarından Oğuz Kaan Salıcı ve Seyit Torun ile özel bir görüşme yapan Denizli heyeti, 2 Haziran’da tekrarlanacak olan Honaz seçimlerini masaya yatırdı.

ANKARA’DA HONAZ MESAİSİ

Dün gerçekleşen ziyaret hakkında bir değerlendirmede bulunan CHP Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba, sahada ve sandıkta kazandıkları seçimlerde tekrar aynı başarıya ulaşmak için temaslarda bulunduklarını söyledi. Honaz Belediye Başkan Adayı Kepenek’in seçim sürecini başarılı geçirdiğini ve yeniden yapılacak olan seçimlerde bu başarıyı koruyacağına inandığı söyleden Akbaba, Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’un Honaz seçimlerini titizlikle takip ettiklerini kaydetti.

BAŞKANLAR DENİZLİ’YE GELECEK

Öte yandan 2 Haziran tarihinde tekrarlanacak olan seçim takviminin başlaması ile Denizli iki önemli ismi ağırlayacak. Daha önce İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Denizli’ye geleceğinin duyulmasının ardından bir başka isminde Denizli’ye geleceği öğrenildi. Kendisine telefonla ulaştığımız CHP Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba, konu hakkında şu bilgileri verdi; “Daha önce geleceğini duyduğumuz Sayın İmamoğlu ile güzel bir heyecan yaşamıştık. Genel Başkanımız ile yaptığımız toplantıda yine önemli bir isim olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız olan Mansur Yavaş'ın şehrimize geleceğini öğrendik. Genel Başkanımız, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın da Denizli’ye gelmesi için gerekli talimatları verdiğini bizlere söyledi.” dedi.

Akbaba ayrıca, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na yönelik gerçekleştirilen saldırı hakkında geçmiş olsun dileklerini ilettiklerini, sağlık durumunun ve moralinin gayet iyi olduğunu söyledi. Bu konuda Kılıçdaroğlu’nun kendisine, “Biz, cenazeye parti lideri olarak değil, bir Türk vatandaşı olarak gittik. O tabutta yatan bizim evladımızda olabilirdi. Bizim şehit cenazelerine gitmemizi kimse engelleyemez. Sizler de bu konuda sakın geri adım atmayın” dediğini paylaştı.

Akbaba,son olarak sahada, sandıkta ve 2 kez de masada kazanılan ancak iptal edilen Honaz seçimini 2 Haziran'da "HAZİRAN'IN BAŞINI BAYRAM" yapma sözü verdiklerini kaydetti.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Denizli’ye geleceği tarihin henüz netleşmediği öğrenildi.

Yorumlar (2)
BEHCET SACAR 2 yıl önce
BÜYÜKSEHIRLERDE YAPTIKLARI ALAVER DALAVERE TAKTIGI VERECEKLERDIR
Kaklik li 2 yıl önce
Yüksel hocaya başarilar diliyorum..önümüzdeki dönemlerde nasip olursa temen nimiz denizli büyük şehir başkani olmak için emin adimlarla yürüyor....hocamizi daha yükseklerde görmek istiyoruz...ALLAH YOLUNU AÇIK ETSİN..