MAKSİAD, HISİAD İle İş Birliğinin Temellerini Attı

Denizli Makina Sanayici İşadamları Derneği (MAKSİAD) ile Hırdavat Sanayici ve İş Adamları Derneği (HISİAD) İstanbul’da bir araya geldi.

GÜNCEL 18.10.2021, 17:31
MAKSİAD, HISİAD İle İş Birliğinin Temellerini Attı

HABERDENİZLİ.COM

İki derneğin Yönetim Kurulu’nun ve üyelerinin katıldığı toplantıda yapılabilecek iş birlikleri ve birlikte üretilebilecek projeler hakkında görüş birliğine varıldı. Hem mesleki eğitimi destekleyen çalışmalar hem de üyeler arası bir bağ kurmak adına da çalışmalar başlatılacak. Başkanlar yaptıkları konuşmada önce dernekleri hakkında bilgi verip, çalışmalarını aktardılar. HISİAD Başkanı Çetin Tecdelioğlu ve MAKSİAD Başkanı Mehmet Sarı yaptıkları konuşmalarda ileriye yönelik birçok projede iş birliği yapılabileceğini ve bu konuda görüşmelerin devam edeceğini belirttiler. 

MAKSİAD Türkiye geneline açılıyor

Türkiye’nin birçok sanayi şehrinden üyeleri olan MAKSİAD şubeleşme adına ilk adımlarını atıyor. İstanbul’daki üyeleri ile bir araya gelen MAKSİAD Yönetimi İstanbul Şubesi olması için çalışmaların başlatılması kararı verdi. Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Sarı, ‘’Yönetim Kurulumuz ile şubeleşme yönünde aldığımız karar ile gayemiz Denizli’de ses getirmiş birçok çalışmamıza buradaki üyelerimiz ile de devam etmek, bu şehirdeki makine ve makine ekipmanlarının üreticilerini de MAKSİAD çatısı altında toplayıp sektöre katma değer sağlamaktır. Amacımız sektörün ve makinacıların sorunlarını,  problemlerini bölgesel olarak şubeler aracılığıyla belirleyip Türkiye geneline yayarak gerekli mercilere ulaştırmak bunun sonuncu olarak sektöre çözüm arayışı bulmak ve sürdürülebilir hale getirmektir. Şubeleşme için ilk adım atılmıştır, yasal düzenlemeler ve prosedürler kısa sürede tamamlanarak şube  aktif hale gelecektir.  Tüm makine imalat ve makine ekipmanları sektörüne hayırlı olmasını dileriz” dedi.

Yorumlar (0)