MAKSİAD'dan MÜSİAD’a Ziyaret

Makina Sanayici İşadamları Derneği Başkanı Mehmet Sarı ve Yönetim kurulu üyeleri MÜSİAD’ı ziyaret etti. 

GÜNCEL 15.02.2019, 11:58 15.02.2019, 12:06
MAKSİAD'dan  MÜSİAD’a Ziyaret
banner1551

HABERDENİZLİ.COM

MÜSİAD şube binasında gerçekleştirilen ziyarete MÜSİAD ve MAKSİAD yönetim kurulu üyeleri katıldı. 

SARI: “MÜSİAD BİR OKUL”

MAKSİAD Başkanı Mehmet Sarı, MÜSİAD’ın işadamları için bir okul olduğunu ve kendisinin de ilk yurtdışı gezisini MÜSİAD ile birlikte yaptığını belirtti. Başkan Sarı, “Denizli denince akla ilk gelen sektör Tekstil. Fakat Denizli’de Makine üretimi konusunda da ciddi yol alınmış durumda. Denizli'de Tekstilin yanı sıra hadde, kuruyemiş makineleri, ferforje, vinç ve Tekstil makinelerinin bir kısmı konusunda Dünya’da söz sahibiyiz.

Bu nedenle makine sektörünü daha da ön plana çıkarmalı, hatta makineyi 1. Sıraya koymalıyız. Sektöre hız kazandıracak ve kümelenmeyi de sağlayacak olan Honaz Gürlek’te kurulması planlanan “Makine ihtisas organize sanayi bölgesi” projesinde de sona yaklaşıyoruz. Planlamalar tamamlandıktan sonra firmalara alt yapısı hazır olarak teslim edilmesi için çalışmalar sürüyor. Şehrimize ve ülkemize faydalı bir proje olduğu için bakanlıklar ve odalardan da destek veriliyor.” Şeklinde konuştu.

AKGÜN: “SEKTÖREL TOPLANTILARLA SORUNLARI TESPİT EDECEĞİZ”

MÜSİAD Denizli Şube Başkanı Mehmet Akgün, “Denizli gibi bir il için 3 milyar dolarlık ihracat rakamı çok az. İhracatın arttırılması için öncelikle aşmamız gereken sorunlar var. Şehrimizde lojistik ve havalimanı ulaşımı ve planlamalar konusunda sıkıntılar var. Bu sıkıntıları aşmak için Denizli’deki tüm Sivil toplum kuruluşlarının aynı dili kullanması, bu sorunları ilgili kurumlarda dile getirmesi gerekiyor. MÜSİAD olarak gelecek 2 yıllık dönemde üyelerimizle sektörel bazda toplantılar düzenleyerek bu toplantılarda çıkan sorunlar ve çözüm önerilerini ilgili makamlara sunacağız. Bu noktada MAKSİAD ve diğer derneklerle de ile işbirliğine açığız. Şehrimiz ve ülkemiz için elimizden ne gerekiyorsa yapacağız. İmalat ve ihracat konusunda devlet teşvikleri var. Bu teşviklerden kimlerin hangi oranda yararlandığı konusunda bir çalışma yapılmalı. İşin uzmanları tarafından firmalar incelemeler yapılmalı, sonuçlara göre gerekli düzenlemeler planlanmalı.” ifadelerini kullandı. 
 

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Denizli Büyükşehir Belediyesi facebook twitter instagram youtube iletisim denizli buyuksehir belediyesi