MAKSİAD Başkanı Sarı: Denizli’de İşsizlik Yok Mu?

MAKSİAD Başkanı Mehmet Sarı geçen ay yaptığı açıklamada, MAKSİAD üyesi işletmelerin ciddi bir personel açığı olduğunu, iş arayan herkese yardımcı olmak istediklerini beyan etmişti. Geçen süre zarfında yeterli başvuru almadıklarını belirten MAKSİAD Başkanı Mehmet Sarı, “Denizli’de işsizlik yok mu” diye düşünüyorum dedi.

MAKSİAD Başkanı Sarı:  Denizli’de İşsizlik Yok Mu?

Makina Sanayici İş Adamları Derneği (MAKSİAD) Başkanı Mehmet Sarı, Denizli’de özellikle makine, metal sektöründe ciddi bir işgücüne ihtiyaçlarını olduğunu belirtmiş, iş arayan herkesi MAKSİAD aracılığıyla danışmanlık ve yönlendirme ile yardımcı olacaklarını ifade etmişti. Konuyla ilgili olarak, derneğe başvuruların yeterli düzeyde olmadığını söyleyen Başkan Mehmet Sarı, “Bugün itibariyle işletmelerimizde, makine teknikeri, makine mühendisi, endüstri mühendisi, teknisyen, tornacı, kaynakçı, muhasebe, pazarlama, satın alma, şoför, sevkiyat, depo gibi birimlerde görev alacak arkadaşlarımıza ihtiyacımız var. Özellikle şehrimizde ikamet eden, askerliğini bitirmiş, Torna,Freze,CNC makina operatörü olarak eğitilecek personel arayışımız üst düzeyde. Basın aracılığı ile iş arayan herkese ulaşmaya çalışıyoruz, bulduğumuz her fırsatta bu konuyu gündeme getiriyoruz. Sahiden Denizli’de iş arayan kimse mi yok, işsizlik Denizli’de bitti mi diye kendime sormaktan alıkoyamıyorum” dedi.
İş başvurusu yapacak adayların info@maksiad.org a özgeçmişlerini ileterek, ya da www.maksiad.org adresinden iş başvurusu yaparak kendilerine ulaşabileceklerini ifade eden MAKSİAD Başkanı Mehmet Sarı, “Adaylar info@maksiad.org adresine özgeçmişlerini gönderebilirler, ya da internet sitemizden iş başvurusu bölümünü doldurarak bize ulaşabilirler. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın başlatmış olduğu Milli İstihdam Seferberliği kapsamında işletmelerimizde bize güç ve dinamizm katacak personel adaylarına kapımız açık, gelin birlikte üretelim, ülkemizi en iyi yerlere taşımada omuz omuza çalışalım” diyerek sözlerini tamamladı
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER