banner1348

MAKSİAD Başkanı Sarı: Böyle Giderse Eleman İthalatına Başlayacağız

Denizli Makina Sanayici İşadamları Derneği (MAKSİAD) Başkanı Mehmet Sarı, Meslek liselerine giden öğrenci sayısının her geçen gün azaldığını belirterek, sanayicilerin 3-5 yıl sonra teknik elaman ithalatına başlayabileceğini söyledi. 

MAKSİAD Başkanı Sarı: Böyle Giderse Eleman İthalatına Başlayacağız

HABERDENİZLİ.COM

MAKSİAD Merkezefendi’de bulunan Bereketler Toplantı ve Sergi Salonunda düzenlediği toplantıda üyeleriyle buluştu.  Toplantıda konuşan MAKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sarı, meslek liselerinin önemine vurgu yaptı. Kaynak, elektronik ve torna bölümlerinde öğrenci sayısının her geçen gün azaldığına dikkat çeken Sarı, 5 yıl sonra bu günlerin mumla aranacağının altını çizdi. Fabrikalarda teknik eleman sıkıntısın giderilmesi için işadamlarının meslek liselerine destek olması gerektiğini vurgulayan Sarı, “3-5 yıl sonra bugünleri arayacağız.  İlerde personel ithalatı yapıyor duruma geleceğiz. Bu nenle bugünleri çok iyi değerlendirerek hepimizin meslek liselerine çok önem vermesi gerekiyor.  Her şeyi de devletten beklememek gerekiyor o okullar bizim ham maddemiz, fabrikalarımızı çalıştıran teknik personellerin yetiştiği yer.  Bu nedenle bizde gücümüz yettiğince bu okullara maddi manevi destek sağlamamız gerektiğini düşünüyorum.” dedi.  

Üyelerden meslek liseleri ile ilgili yapılan her türlü toplantı ve etkinliğe katılmalarını isteyen Sarı, “Meslek liseleri bizim geleceğimiz” şeklinde konuştu. 
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdullah
Abdullah - 1 yıl Önce

Saf herif eleman yok diye yakınacağıza eleman yetiştirecek kurs başlatın bari dernek dediginiz kuruluş bir ise yarasin bos bos konusup gundem gevezeliği yapmaktan baska bir halt ettiğiniz yok zaten sonrada uyelerden para topluyorsunuz beceriksizler

fghjklş
fghjklş - 1 yıl Önce

Bunlar İşvren değil ,İnsan Sömürüsüne ve emek sömürüsüne Katılmış Çakallardır

SIRADAKİ HABER