Mahalleli isyan etti! "Trafik kazalarından bıktık, önlem alınsın"

Denizli'nin Pamukkale İlçesi'ndeki Kayhan Tüp Geçidi'nin çıkışında sıklıkla trafik kazası yaşandığını söyleyen vatandaşlar, eylem yaptı.

Mahalleli isyan etti! "Trafik kazalarından bıktık, önlem alınsın"

HABERDENİZLİ.COM

Denizli'nin Pamukkale İlçesi'ndeki Kayhan Tüp Geçidi'nin çıkışında sıklıkla trafik kazası yaşandığını söyleyen vatandaşlar, eylem yaptı. Başta yaşlı ve çocuklar olmak üzere yolun karşısına geçişte zorlandıklarını söyleyen vatandaşlar, yetkililerden önlem almasını istedi.

Pamukkale İlçesi Cumhuriyet Mahallesi'nde bulunan Kayhan Tüp Geçidi'nin çıkışında sıklıkla yaşanan trafik kazaları, mahallelinin tepkisini çekti. Tüp geçidin çıkışının hem sürücüler hem de yayalar için tehlike oluşturduğunu belirten vatandaşlar, muhtarlık binası önünde bir araya gelerek eylem yaptı. Tüp geçidin çıkışının hemen yanında olan Duran Ali Rıza Gölcük Cami'ye giden yaşlıların ve yolu kullanan çocukların tehlike altında olduğunu belirten mahalle sakinleri, yolda gereken önlemlerin alınmasını ve düzenlemelerin yapılmasını istedi.

Mahalle Muhtarı Tamer Nalcı, "Kayhan Tüp Geçidi çıkışında çok fazla kazalar yaşanıyor ve mahalle sakinleri olarak bu durumdan şikayetçiyiz. Yaşlılar ve çocuklar yolun karşısına geçmekte zorlanıyor. Yetkili kişilerden yardım istiyoruz. Bu noktada haftada 4-5 kere kaza yaşanıyor. Bunların vebali bizim üzerimizde. Bir an önce bu yola bir çözüm bulunmalı. Kaldırımların genişletilmesi gerekiyor. Çocuklarımız camiye, Kuran kursuna gidiyor. Cami cemaati genellikle yaşlı insanlardan oluşuyor. Ara yollardaki giriş çıkışlarda tabelalar eksik. Yani bu tünel bizim için tam bir facia. Yolun yapımında da teknik bir hata yapılmış. Yolumuz dar. Buradan günde 5 bin araç geçiyor. Bu yoldan korkuyoruz. Yol dar, yayalar geçmekte zorlanıyor. Belediyenin yola bir çözüm bulması lazım. Kaldırımların kenarının ve orta şeridin çelik bariyerlerle kapatılması gerekiyor" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
CEVDET DEMİRTAŞ
CEVDET DEMİRTAŞ - 2 yıl Önce

Bakalım belediye vatandaşı dinleyip bir şey yabacakmı

SIRADAKİ HABER