Kuzu Göbeği Sevdası Vatandaşı Kendinden Geçiriyor

Bahar aylarının gelmesiyle, Denizli ve ilçelerinde müdavimlerinin kendisiyle göz göze gelip o sevinci yaşamak istedikleri kuzu göbeği tehlikeli sonuçlara sebep oluyor. 

Kuzu Göbeği Sevdası Vatandaşı Kendinden Geçiriyor

Denizli’de ilk olarak Çameli ilçesinden gelen ‘kuzu göbeği bulundu’ haberlerinden sonra vatandaşlar, kuzu göbeği bulmak için dağlara, ormanlık alanlara koşmaya başladı. Bazı vatandaşlar kuzu göbeği bulmayı meslek haline getirdiler. Kuzu göbeği bulma hayaliyle kendini kaybetmiş bir şekilde akşama kadar dağ bayır dolaşanlar bazen çok fazla göbek buldu. Bazen de evlerine eli boş döndüler. Bu arada 300 gram göbek bulanlar da henüz kuzu göbeği aramaya çıkmamış olan vatandaşları da gaza getirdi.  

Kilosunun 90 Türk Lirasını bulduğu belirtilen kuzu göbeği, ilk başlarda geçim kaynağı olarak haber metinlerinde yer alırken şimdilerde, ‘kuzu göbeği ararken yüksekten düştü’, ‘Mantar ararken hayatını kaybetti’, ‘Kendisinden haber alınamıyor’ şeklinde haberlere konu olmaya başladı.

Uzmanlar, kuzu göbeği müdavimlerinin bu mantarı ararken kendisini kaybettiğini, bu konuda dikkat etmeleri gerektiğini belirtti.  
 

Mutlu KELİŞTİ

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2018, 12:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243