Korona var diye hastaneye gitmedi, kalp krizinden öldü

Çal Ziraat Odası ve sulama birliğinin eski yöneticilerinden 80 yaşındaki Fahrettin Arslan fenalaşmasına rağmen koronavirüs endişesiyle, oğlunun ısrarlarına rağmen hastaneye gitmek istemedi, ertesi gün kalp krizinden yaşamını yitirdi.

GÜNCEL 30.03.2020, 14:59 30.03.2020, 15:11
Korona var diye hastaneye gitmedi, kalp krizinden öldü
banner1551

HABERDENİZLİ.COM

Bir dönem Çal Ziraat Odası ve Baklan Sol Sahil Pompaj Sulama Birliği yönetim kurulu üyelikleri yapan, Çal’ın saygın çiftçilerinden yurt dışından emekli, 80 yaşındaki Fahrettin Arslan korona endişesi nedeniyle yaşamını yitirdi. 

Çocuklarıyla birlikte yaşayan Arslan, Çal’ın Dayılar mahallesindeki evinde Cuma günü akşam yemeğinden sonra fenalaştı. Omuzunda ve göğsünde güçlü ağrı olduğunu söyleyen Arslan, oğlu Kazım Arslan’ın ısrarına rağmen hastaneye gitmek istemedi. Koronavirüs salgını olduğunu söyleyen Arslan, bir süre sonra kendini iyi hissettiğini söyledi.

Ertesi gün, oğlunun tekrar ‘hastaneye gidelim’ önerisini; virüsten endişelendiğini, aspirin içtiğini ve kendini iyi hissettiğini söyleyerek reddeden Arslan, akşam yemeğinden sonra yaşamına yitirdi. Yaşlı adamın yapılan otopsisinde kalp krizi sonucu yaşamını yitirdiği belirlendi.

Çal bölgesinin sevilen isimlerinden Fahrettin Arslan, Dayılar mahalle mezarlığında toprağa verildi.

Kaynak: Denizlihaber

Yorumlar (0)
27°
parçalı az bulutlu
Denizli Büyükşehir Belediyesi facebook twitter instagram youtube iletisim denizli buyuksehir belediyesi