banner1029

Kocabaş Cezaevi’nde işkence iddiaları meclis gündeminde

CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, Denizli T Tipi Kapalı Cezaevindeki işkence iddialarını Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’e sordu. 

Kocabaş Cezaevi’nde işkence iddiaları meclis gündeminde
banner1231

Denizli T Tipi Kapalı Cezaevinde adli suçtan hükümlü olarak bulunan F.D. isimli tutuklunun yakınları F.D’nin işkence gördüğünü iddia etti. F.D.’nin hücreye atıldığını söyleyen yakınları, ayrıca hücrede darp edildiğini ortaya attı.Hükümlü yakınlarının bu iddiası CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi tarafından meclis gündemine taşındı. İlgezdi, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün cevaplaması için verdiği soru önergesinde; “ "Ailenin iddia ettiği gibi F.D. bir hücre odasında onlarca gardiyan tarafından darp edildiği iddiaları doğru mudur? F.D.’nin vücudundaki kırıklara rağmen doktora sevk edilmediği ve hücre cezası verildiği iddiaları doğru mudur? F.D’nin “şikâyet edeceğim” demesine “Buranın, Başbakanı da, Cumhurbaşkanı da, Müdürü de benim. Kime şikâyet edersen et. Şikâyet edersen buradan ölün çıkar, ceza üstüne de ceza alırsın.” Şeklinde cevap verildiği iddiaları ile ilgili bir soruşturma başlatmayı düşüyor musunuz Hapishanelerde “Başbakanlık” veya “Cumhurbaşkanlığı” statülerinde çalışan görevliler mi vardır?" diye sordu. 


 

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2017, 14:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aygul
Aygul - 9 ay Önce

Bu ne ya cezaevinde iskencemi olur onlarda ana baba evladi bunlara bir dur diyen yokmu af cikicakti noldu bilgisi olan varmi

SIRADAKİ HABER