Kızılcabölük Festivaline Yoğun İlgi

23. Kızılcabölük Kültür, Sanat, Tekstil ve Moda Festivali yoğun katılımla gerçekleştirildi. Festivalde Coşkun Sabah ve Mümin Sarikaya konseri vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü. Ayrıca festivale de düzenlenen defile yoğun beğeni topladı.

Kızılcabölük Festivaline Yoğun İlgi

Tavas’a bağlı Kızılcabölük Mahallesi, yıllardır süregelen geleneklerini bu yılda devam ettirdi. Üç gün süren festivalde Kızılcabölüklüler Coşkun Sabah ve Mümin Sarıkaya konserleriyle coştu. Denizli’nin dokuma başkenti Kızılcabölük’te bu yıl 23. düzenlenen Tekstil ve Moda Festivali yoğun katılımla sona erdi. Cuma günü açılışı gerçekleştirilen festivale Ak Parti Denizli Milletvekili Sahin Tin, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, CHP il başkanı Teoman Sancar, CHP İlçe Başkanı Erdoğan Şama, Kızılcabölüklüler Vakfı Başkanı Osman Erkli, Yönetim Kurulu üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Açılışın ardından Dokuma Müzesinde İbrahim Dalkıran ve Muhammet Kahraman’ın fotoğraf sergisinin açılışı gerçekleştirildi. Akşam ise Denizli Büyükşehir Belediye Konservatuarı Sanatçısı Işıl Koç konseri gerçekleştirildi.

DEFİLEDE AÇILAN ATATÜRK POSTERİ ALKIŞ ALDI

Cumartesi akşamı gerçekleştirilen Kızılcabölük hayalleri defilesi ile başladı. Pamukkale Üniversitesi Moda Tasarım Bölümü öğrencilerinin Kızılcabölük dokumalarından hazırlanan defile yapıldı. Denizli Milletvekili Cahit Özkan’ın da katıldığı defilede açılan Atatürk posteri yoğun alkış aldı.

COŞKUN SABAH ve MÜMİN SARIKAYA KONSERİNE YOĞUN İLGİ

Defilenin ardından gerçekleştirilen Coşkun Sabah söylediği şarkılarla Kızılcabölükleri coşturdu. Yoğun katılım olduğu konser gecenin geç saatlerine kadar sürdü. 3. Gün sabah saatlerinde yapılan keşkek hayrı ile başladı. Keşkek hayrına Ak Parti Denizli Milletvekili Sema Ramazanoğlu da katildi. Festivalin finali Mümin Sarıkaya konseri gerçekleştirildi.
Dün akşam Coşkun Sabah ile eğlenen katılımcılar festivalin finalini ise dün akşam  Mümin Sarıkaya ile yapıldı. 23. Kızılcabölük Tekstil ve Moda Festivali coşkuyla sona erdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER