Kızılay Denizli Şube Başkanı Deprem Bölgesindeki Yardım Bilançosunu Açıkladı

Kızılay Denizli Şube Başkanı Adem Salih Deniz, yönetim kurulunu tanıtımını gerçekleştirdi ve Acıpayam depremindeki yardım faaliyetlerin bahsetti.

GÜNCEL 17.04.2019, 11:25
Kızılay Denizli Şube Başkanı Deprem Bölgesindeki Yardım Bilançosunu Açıkladı

HABERDENİZLİ.COM

Kızılay Denizli Şube Başkanı Adem Salih Deniz, yönetim kurulu üyeleri, yeni seçilen ve atanan yöneticiler ile faaliyetlerinin tanıtılması amacıyla Denizli Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlediği toplantıda yeni yönetim kurulunu tanıttı. Toplantıda Acıpayam'daki deprem yardım faaliyetlerinden de bahsedildi. 

Kızılay Denizli Şube Başkanı Adem Salih Deniz, "Kızılay iyiliğin merhamettin görünen güzel yüzü. Deprem, Afet ve diğer olaylarda ilk akla gelen Kızılay. Hastalıkta da aynı ilk akla gelen Kızılay kan bağışında yine kızılay ilk akla gelenlerden. Acıpayam'da ki depremde de ilk 40 dakika Kızılay olarak deprem faaliyetlerini hemen o gün karşıladık. Yemek hizmeti verdik. Denizli Valiliği ve AFAD önceliğinde talepleri karşıladık. Battaniye ve yatak ihtiyaçlarını karşıladık. Dün itibariyle deprem bölgesi Acıpayam'da hizmetleri Valilik kordinasyonuyla noktayı koyduk. Kızılay olarak her zaman olduğu gibi önümüzdeki günler de hizmete devam edeceğiz. Nerde Afet varsa kızılay orada olmaya devam edecek. Acıpayam'da toplam Bölge Afet Yönetim Merkezi ve Güney Ege Afet Merkerizi 20 personelimizle görev yaptı. Ama gönüllü olarak 200 vatandaşımız görev yaptı. Günde 3 bin kişiye sabah, öğle ve akşam yemeği verildi. Deprem bölgesindeki 551 çocuğa psiko destek faaliyetlerinde bulunuldu. Sadece Kızılay tarafından 2 bin civarında çadır ve battaniye verildi ve kullanıma hazır hale getirildi." dedi.

Bölge Kan Merkezi Müdürü Zafer Aydın; "150 yıllık iyiliğin merkezi kızılay. Kan merkezinde görev yapan profesyonelleriz. 2005 yılında 342 bin kan toplanıp kullanılırken şimdi ise 2 milyonun üzerinde ka n topluyoruz. Bölgenin yüzde 80-90 kan ihtiyacını biz karşılamaktayız. Denizli, Muğla ve Uşak olmak üzere 3 ildeki 40 hastanenin kan ihtiyacını biz karşılamaktayız. Kan depolarındaki stoklarımız ise şu şekilde, Denizli'nin 50 bin Marmaris'in 38 bin ve Uşak ise 21 bin" ifadelerini kullandı.

Toplantıya, Kızılay Denizli Şube Başkanı Adem Salih, Merkezefendi Şube Başkanı Samim Tefe, Pamukkale Şube Başkanı Ersin Erkan, Aydın Bölge Kan Merkezi Müdürü Zafer Aydın ve Denizli İl Kan Bağış Bölge Müdürü Cengiz Dönmez katıldı.

Yorumlar (0)