Keçeci, ASO Meclis Üyelerini Tahkim İle İlgili Bilgilendirdi

Denizli Sanayi Odası (DSO) Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Keçeci, Ankara Sanayi Odası (ASO)’nun Nisan ayı olağan meclis toplantısına katıldı. Toplantıya yönetim kurulu üyesi olduğu İstanbul Tahkim Merkezi’ni (ISTAC) temsilen ISTAC Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ziya Akıncı ile birlikte katılan Keçeci, meclis üyelerini tahkim ile ilgili bilgilendirdi. 

Keçeci, ASO Meclis Üyelerini Tahkim İle İlgili Bilgilendirdi

Sadece Türk şirketlerinin değil yabancı şirketlerin de aralarındaki ticari uyuşmazlıkları çözmek için adli yargıya bir alternatif olarak kurulan İstanbul Tahkim Merkezi, özellikle İstanbul’da yürütülen finans merkezi projesinin önemli bir ayağını oluşturuyor. Dünyada kullanımı gitgide artan bir uyuşmazlık çözüm yöntemi olan tahkim, adli yargıya göre daha hızlı çözüm üretmesi nedeniyle özellikle uluslararası iş yapan şirketler tarafından tercih ediliyor. Bir uyuşmazlık çözüm alternatifi olan tahkimi sanayici gözüyle anlatan Keçeci ve hukukçu perspektifiyle anlatan Akıncı’ya, Ankara Sanayi Odası meclis üyeleri tarafından birçok soru yöneltildi. 

17 Mayıs 2017 tarihinde de Denizli Barosu ile birlikte Denizli’de bir program yapacaklarını belirten Keçeci, “Türkiye’de bir ilki gerçekleştirip hem Arabuluculuk Kurulu’nun hem de İstanbul Tahkim Merkezi’nin bir arada olacağı bir toplantı düzenleyeceğiz.” dedi.
 

haberdenizli.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243