banner1348

Karara Uymayan Cezayı Yiyecek!

Denizli’de doğalgazla merkezi ısıtma ile ısınan evlerde doğalgaz kullanımı artık 30 Eylülden itibaren zorunlu hale geliyor.

Karara Uymayan Cezayı Yiyecek!
banner1336
Bu kapsamda, 30 Eylül’den sonra karara uymayanlar ağır cezai yaptırımlara tabi tutulacak. Kış aylarında çevre kirliliği konusunda Türkiye’nin en kirli havasına sahip olan illerinden birisi olan Denizli’de hava kirliliğinin önüne geçmek için doğalgaz kullanımını zorunlu hale getiriliyor.
2007 yılında Danıştay’dan dönen doğalgaz kullanımının zorun hale getirilmesi ve kömür kullanılmaması kararının ardından bir kez daha harekete geçen Denizli’de 30 Nisan’da toplanan İl Hıfzıssıhha Meclisi’nde doğalgaz kullanımının zorunlu kılınması için bir kararı çıktı.
Denizli Büyükşehir Belediyesi, bu kararı basın ve bilboardlarla vatandaşa duyurdu.

DOĞALGAZ KULLANMAK ZORUNLU

Meclisten çıkan karara göre 30 Eylül’den sonra Denizli merkez (Pamukkale ve Merkezefendi) sınırları içerisinde doğal gaz alt yapı çalışmalarının tamamlandığı bölgelerdeki merkezi sistemle ısınan konutlarda, doğal gaz dönüşümünün yapılarak, kullanıma geçilmesinin zorunlu hale getirilecek. Bu tarihten sonra karara uymayan apartman sakinleri için ağır cezai yaptırımlar uygulanacak. 

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2016, 16:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 3 yıl Önce

her sene aynı masalı dinlemekten bıktık,kış geldimi nefes alamıyoruz.doğal gazı olan komşular bile inadına kömür kullanıyor.

SIRADAKİ HABER