Kanunlar Uygulanırsa Şehir İçindeki Galeriler Otonomi'ye Gidecek

Denizli Otonomi Yönetimi Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde basın toplantısı düzenleyerek 2 yıl geçmesine rağmen şehir içindeki galericilerin bir türlü çıkarılmadığından şikayet ettiler. 

GÜNCEL 23.11.2021, 11:28
Kanunlar Uygulanırsa Şehir İçindeki Galeriler Otonomi'ye Gidecek
banner1749

Denizli Otonomi Yönetim Kurulu Başkanı Berzan Taşer, açılışlarının üzerinden 2 yıl geçmesine rağmen burukluk yaşadıklarını belirtti. Taşer, “2 yıl önce konuştuğumuz ve sektörümüzle ilgili çözülmesini beklediğimiz sorunlarımızın hala giderilmemiş olması nedeniyle, bugün tekrar sizlerin karşısında olma ihtiyacı duyduk. Resmi gazetede yayınlanmasına rağmen yıllardır uygulanmayan şehir içi 2. El araç satıcılarının tahliye sürecini birçok defa dile getirdik. 
Artık şehir içerisinde 2. El araç alım satımı yapılması yasaklanmış bu işi yapan arkadaşlarımızın siteleşmesi gerektiği artık kanunen yer alan bir gerçeklik.” Dedi. 
Siteleşme kararının alınmasıyla kurdukları hayali gerçekleştirmek adına ellerini taşın altına koyarak tüm meslektaşlarıyla birlikte Otonomi Denizli rüyasını gerçekleştirdiklerini belirten Başer, “Şu an bu rüya, içerisinde bulunan 162 işletmeyle bir gerçeğe dönüştü. Yaklaşık yüz dönümlük arazi üzerinde yaptığımız bu tesis, Ege’de 1. Türkiye’de ise 2. Sırada…

Lakin bizim bu karara uyarak temellerini oturttuğumuz ve faaliyete soktuğumuz yatırımımızın ardından maalesef geçen 2 yıllık süreçte şehir içerisinde bulunan meslektaşlarımızın tahliyeleri hala gerçekleştirilmemektedir. Bu süreç Otonomi Denizli çatısı altında bulunan diğer meslektaşlarımızın da en büyük huzursuzlukları, hatta ve hatta şehir içerisine doğru gözlerinin yönelmesine neden olmaktadır.” Dedi. 
Basın toplantısında eski Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Ak Parti Grup Başkan Vekili Cahit Özkan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’nin Otonomi’nin açılışındaki konuşmaları da hatırlatıldı. 

VALİYİ GÖREVE ÇAĞIRDI

Başer konuşmasının devamında, “Denizli valimizde bu konuyla ilgili yetkililerden biridir. Mevcut kanunun faaliyete geçirilmesi konusunda ona da önemli bir sorumluluk düşmektedir. Kendisi sorumluluğu aldığı takdirde büyükşehir belediyemiz ve ilçe belediyelerimiz de süreci destekleyeceklerdir. Ayrıca şehir içerisinde bulunan meslektaşlarımıza da seslenmek istiyorum. Bizler sizlerin yanında olmaya hazırız. Arzu ederseniz Otonomi Denizli çatısı altında isterseniz başka bir siteleşmede sizlerin yanında durmaya devam edeceğiz. Gelin sektörümüzü en iyi şekilde beraber temsil edelim. Gelin denizli’nin daha güzel bir şehir olması yolunda hep beraber ortak akıl ile yol alalım.” İfadelerinde bulundu. 


 

Kaynak: Mutlu KELİŞTİ
Yorumlar (0)