KADİR İNANIR DALAMAN'DA

Akil İnsanlar Heyeti’ndeki çalışmalarını tamamlayan sinema sanatçısı Kadir İnanır, satın aldığı arsada yaptırdığı villa inşaatını incelemek üzere Dalaman'a geldi.

GÜNCEL 04.07.2013, 16:10 04.07.2013, 16:22
KADİR İNANIR DALAMAN'DA

Dalaman’ın Akkaya beldesinde geçen yıl bir arsa satın alan Kadir İnanır, Jülide Kural ile birlikte, devam eden inşaatı incelemek için Dalaman’a geldi. İnanır, inşaatı yapan firma yetkilisi Kamil İlhan ile birlikte Dalaman Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Fırat’ı ziyaret etti.
Ziyareti için İnanır’e teşekkür eden Fırat, “400’ün üzerinde film çeken, sadece ülkemizde değil tüm dünyada tanınan İnanır’ın hemşehrimiz olmasından büyük onur duyuyorum. Bu tercihleri nedeniyle kendilerine teşekkür ederim. Kadir İnanır ve Jülide Kural elbette ki Dalaman’a çok şey katacaktır. Bizler de onların huzur ve mutluluğu için ne gerekiyorsa yapacağız” dedi.
Kadir İnanır da, evinin inşaatının tamamlanmasından sonra yılın bir bölümünü Dalaman’da geçireceğini söyledi. Bölgeyle ilgili aktivitelere daha fazla katılacağını ifade eden İnanır, Dalaman'ın coğrafi açıdan bakir ve bol oksijenli havası, temiz deniz kıyıları ve koyları ile tercih edilebilecek bir konumda olduğunu vurguladı. İnanır, sebze ve zeytinyağı ağırlıklı sağlıklı bir mutfağı bulunan Dalaman’ın ayrıca havalimanı sebebiyle Türkiye ve dünya ile entegre olduğunu kaydetti.
Akil İnsanlar Heyeti’nin bir süre yurt çapında çalışmalar ve toplantılar yaparak raporunu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a sunduklarını anımsatan İnanır, şunları söyledi: “Zaman zaman akil adamlık misyonundan dolayı eleştirilere de maruz kaldım. Görevimizi tamamlayarak izlenim ve görüşlerimizi Sayın Başbakan’a bir rapor halinde sunduk. Türkiye’de demokrasinin daha da ileri düzeye gelmesi için bu konuların özgürce konuşulması gerekiyor. Bu konuda bana sorular sorulmasından ya da eleştiri yapılmasından da herhangi bir rahatsızlık duymuyorum.”

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)
banner1776
banner1751
18
açık