Kadınlar Halı Sahadan Seslendi

Denizli Ekmek ve Gül Kadın Atölyesi 25 Kasım öncesi halı saha maçında bir araya geldi. Kadının her alanda var olabileceği düşüncesinden yola çıkarak futbol maçında bir araya gelen kadınlar 25 Kasım öncesi açtıkları pankartla ‘Kadına yönelik her türlü şiddete HAYIR’ diyerek 25 Kasım’da yapılacak yürüyüşe davet ettiler.

GÜNCEL 21.11.2018, 11:30 21.11.2018, 11:36
Kadınlar Halı Sahadan Seslendi

Haberdenizli.com

Atölye yürütücülerinden Mükerrem Yollu maç öncesi açıklamalarda bulunarak kadınların şiddete karşı bir araya gelmesinin önemine dikkat çekti. Yaklaşan 25 Kasım Kadına Şiddetle Mücadele Günü öncesi yaptıkları etkinlikle “Şiddetin, yoksulluğun, sömürünün karşısında haklarımız ve hayatlarımız için bir aradayız”  diyen Yollu şunları kaydetti, “şiddet; iş güvencesiz ve esnek çalıştırmayla, ağırlaşan yaşam koşullarıyla, ücret eşitsizliğiyle, sosyal haklarda artan kısıtlamalarla, işten atmalarla katlanarak artıyor. İktidar kadınların haklarına göz dikmeye de devam ediyor. Çocuk yaşta evlilikler özendiriliyor, kolaylaştırılıyor. Nafaka hakkı gasp edilmek isteniyor, boşanmalar zorlaştırılmaya çalışılıyor, şiddet meşrulaştırılıyor.”

Kadınlar Halı Sahadan Seslendi

'Haklarımız Ve Hayatlarımız İçin Bir Aradayız'

Bu tablo karşısında şiddete karşı mücadelenin, aynı zamanda yoksulluğa, sömürüye ve krizin faturasının ödetilmek istenmesine karşı, kadınların geleceğini kazanma mücadelesi olduğunu vurgulayan atölye yürütücüsü Mükerrem Yollu, “25 Kasım günü tüm dünyada kadınlar yan yana olacak. 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele gününde eşit ve özgür bir yaşam için, şiddetsiz bir gelecek için bir arada olalım. Yoksulluğun sömürünün ve şiddettin karşısında haklarımız ve hayatlarımız için bir aradayız diyoruz. 25 Kasım saat 15.00 da Denizli Valiliği önünde toplanıyoruz” sözleriyle 25 Kasım’da yapılacak toplanma ve yürüyüşe davet ettiler.

Kadınlar Halı Sahadan Seslendi

Yorumlar (0)
banner1776
banner1751
20
kapalı