KADIN KUYUMCU, SİLAHLI SOYGUNCUYU SOPAYLA KOVALADI

Muğla’nın Bodrum ilçesi Ortakent beldesinde silahlı bir hırsız, soygun yapmak istediği kuyumcudaki kadının elinden zor kaçtı.

GÜNCEL 09.11.2013, 09:55 09.11.2013, 10:01
KADIN KUYUMCU, SİLAHLI SOYGUNCUYU SOPAYLA KOVALADI
banner1639

Muğla’nın Bodrum ilçesi Ortakent beldesinde silahlı bir hırsız, soygun yapmak istediği kuyumcudaki kadının elinden zor kaçtı.
Edinilen bilgiye göre, Ortakent beldesinde kuyumculuk yapan İbrahim ve Mehtap Akpınar çiftinin kuyumcu dükkanına hırsız girdi. Öğlen saatlerinde eşi İbrahim Akpınar’ın Bodrum merkeze inmesini fırsat bilen A.B. (23) isimli hırsız kuyumcudan içeri girerek “bu bir soygundur” demesi üzerine Mehtap Akpınar biranda sopaya eline alarak hırsızın üzerine yürüdü. Şaşkın hırsız neye uğradığını şaşırarak bir anda dükkandan uzaklaşmaya başladı. Hırsızın arkasından koşan Akpınar ise hırsızı durduramadı. Jandarma ekiplerine haber veren Akpınar daha sonra çevredeki esnaflar tarafından sakinleştirildi. Jandarma ise olayın ardından yolları tuttu. Kiralık aracı olduğu belirlenen araç araç takip sisteminden izlenmeye başladı. Yaklaşık 45 dakikalık kovalamacanın ardından otomobilde üç şahsın olduğu belirlendi. Akyarlar yolunda olduğu öğrenilen araç için jandarma ekipleri yol kesti. Aracı durduran jandarma ekipleri otomobilde A.B. (23), S.K. (63), Ö.S. (20) adlı şahısları yakaladı.
Kuyumcuya giren hırsızın sopayla peşine düşen kuyumcu kadının kahramanlığı ise güvenlik kameralarınca saniye saniye görüntülendi.
Olayın nasıl olduğunu anlatan kuyumcu İbrahim Akpınar, “Ben dükkanda değildim. Bir işim vardı çıkmıştım. O anda bir silahlı adam içeri girmiş eşimde sopa ile adamı kovalamış. İçerden hiçbirşey alamadan gitmiş. Çok şükür bir şey olmadı eşime” dedi.
Mehtap Akpınar çok korktuğunu belirterek, “Çok korktum ve bana silah doğrulttu. Bende yardım istemek ve dışarıya sesimi duyurmak için sopayla camı kırmaya çalıştım. O sırada sopayı elime alır almaz kaçtı. Bir şey yapamadı. Dükkana ilk geldiğinde çeyreğin fiyatını sordu. Kaça alıp satıyorsunuz dedi. sonra ben bir arkadaşı bekleyeceğim dedi ve oturmak istedi. Bende burada oturamazsınız dedim ve sonra olay yaşandı” dedi.

Kaynak: haberdenizli.com
banner1640
Yorumlar (0)