Kadın Kooperatifinde, Asker Menüsü Var

Merkezefendi Kadın Kooperatifi’nin bugünkü mönüsü Çanakkale'de savaşan 43. Alay 1. Piyade Taburu askerlerine verilen yemeklerden oluştu. Çanakkale ruhunun yaşatıldı menüsü gelenlere ücretsiz olarak verildi. 

GÜNCEL 18.03.2022, 16:53
Kadın Kooperatifinde, Asker Menüsü Var

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 107. yıldönümü dolayısıyla, Merkezefendi Kadın Kooepartifi, kahraman ecdadımızın sergilediği azim ve fedakârlığın hafızalarda canlı tutulması adına yemek menüsünü bir günlüğüne, Çanakkale Savaşı’nda vatan savunması yapan ecdadımızın kumanyası olan “Yağlı Buğday Çorbası, Üzüm Hoşafı ve Yarım Ekmek” olarak değiştirdi. Çanakkale ruhunu yaşamak isteyen kooperatifin Çanakkale menüsüne yoğun ilgi oldu. 

Merkezefendi kadın Kooperatifi Başkanı Aynur Tunç, "Milletimizin sayısız zaferle dolu şanlı tarihindeki en parlak sayfalardan biri olan Çanakkale Savaşları’nda,  vatanı ve milleti uğruna canını hiçe sayarak savaşan kahraman ecdadımız, muharebe esnasında yokluk sebebiyle, ‘yağlı buğday çorbası, üzüm hoşafı, yarım ekme’ ten oluşan menüyle idare etmiş ve bütün imkânsızlıklara rağmen tüm dünyayı hayran bırakacak bir mücadele örneği sergilemişlerdir. O savaşta askerlerimizin yaşadığı güçlükleri hatırlama, torunlarına bu ülkeyi bırakmak için ne kadar fedakârlıklar yaptıklarının anlaşılması adına böyle bir etkinliği gerçekleştirdik. Şehitlerimizi sadece törenlerde anmak yerine o günleri hissettirmek, onlara aynı ortamı yaşatma adına 6 yıldır olduğu gibi bu aktiviteyi yaptık. Bu tür etkinliklerin daha anlamlı olacağını düşünüyorum" dedi.

Kadın Kooperatifinde, Asker Menüsü Var

Kadın Kooperatifinde, Asker Menüsü Var

Kadın Kooperatifinde, Asker Menüsü Var

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)
banner1776
banner1751
21
parçalı bulutlu