İtfaiyecilerin Görev Başında İlk Sahuru

Denizli'de itfaiyeciler ramazan ayının ilk sahurunu görevleri başında yaparak oruca niyetlendi.

GÜNCEL 06.05.2019, 09:12
İtfaiyecilerin Görev Başında İlk Sahuru
banner1621

HABERDENİZLİ.COM / (AA)

Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığının gece çalışan personeli ilk sahurlarını görev başında yaptı. Topraklık Mahallesi'nde bulunan Kayalık Şubesi İtfaiye Amirliği çalışanları sahur için iş yerinde sofra kurdu.  İtfaiyeciler, sahurlarını yaparken telsiz başında nöbetçi bırakarak her an göreve çıkacak gibi hazır bekledi.

İtfaiye Çavuşu Samet Karateke (32), gazetecilere yaptığı açıklamada, kutsal bir görevi yerine getirdiklerini söyledi. Mesleğe başladığı günden beri ramazan ayında çalışma arkadaşlarıyla sahur yaptığını belirten Samet Karateke, "12 yıldır görevimizin başındayız. Burası artık bizim ailemiz gibi. Burada arkadaşlarımla sahur yapmak mutluluk verici bizim için. Denizli halkının can ve mal güvenliği için 7 gün 24 saat görev başındayız. Amacımız vatandaşlarımıza en iyi hizmeti vermek. Biz sürekli birlik ve beraberlik içerisinde sahur ve iftarımızı beraber yapıyoruz. Tüm İslam aleminin Ramazan ayı hayırlı olsun." dedi.

İtfaiye eri Halil Doğan ise, disiplini elden bırakmadan görevlerini sürdürdüklerini ifade ederek, orucun ilk gününde görev arkadaşlarıyla birlikte ilk sahuru yapmanın mutluluğunu yaşadığını dile getirdi. 

İtfaiye eri Veysel Çetintaş de mesleğini yapmanın kendisine gurur verdiğini söyledi.

İtfaiye duası yapan yangın savaşçıları daha sonra gelen bir ev yangını ihbarının ardından bölgeye intikal etti.

Yorumlar (0)