banner1496

banner1495

İstiklal Marşı’nın Kabulünü Anlatan Oratoryo Büyük İlgi Gördü

İstiklal Marşı’nın Kabulünün 98. Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Düzenlenen Program ile Kutlandı.  

GÜNCEL 12.03.2019, 15:03
444
İstiklal Marşı’nın Kabulünü Anlatan Oratoryo Büyük İlgi Gördü

HABERDENİZLİ.COM

İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 98. Yıldönümü ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü etkinlikleri Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan program ile kutlandı.

Merkezefendi Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen anma programına; Vali Hasan Karahan, Denizli Millet Vekili Kazım Arslan, 11 'inci Komando Tugay ve Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay Bilal Öztürk Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz, Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Düz, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ile öğretmen, öğrenci ve vatandaşlar katıldı.
 
Program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlarken, Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu video ile devam etti. Programda; Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı ve İstiklal Marşı’nın kabulünü anlatan oratoryo büyük ilgi gördü. Son olarak İstiklal Marşımızın kabulü ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy ile ilgili Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan yarışmada dereceye giren öğrencilere Vali Hasan Karahan ve diğer protokol üyeleri tarafından hediyeleri verildi.
 

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)