İstanbul'dan Yola Çıktı Denizli'de Sıcaktan Yolda Kaldı

Sıcakların mevsim normallerinin çok üzerinde seyrettiği Mayıs ayının son günlerinde, Denizli’de sıcağın en çok artış gösterdiği ilçe Sarayköy oldu.

GÜNCEL 19.05.2020, 16:26 19.05.2020, 16:59
İstanbul'dan Yola Çıktı Denizli'de Sıcaktan Yolda Kaldı

HABERDENİZLİ.COM

Temmuz ayında yaşanılması gereken sıcakların Mayıs ayında birden kendini göstermesinin ardından, Denizli’de özellikle artışın en çok hissedildiği ve en çok sıcaklıkların ölçüldüğü ilçe Sarayköy oldu.

Sarayköy ilçesinde sıcakların asfaltı etkilemesine ve uzun yol yapan araçlarında aşırı ısınmasına neden oldu.

İstanbul’dan aldığı yükü Denizli’den geçerek başka bir ile götüren 34 GM 5902 plakalı tırın sürücüsü Volkan Şahin’de bu durumdan olumsuz etkilenenler arasında oldu. Sarayköy ilçesine kadar normal seyrinde gelen tır sürücü Sarayköy sınırlarına girdiğinde termometrede gördüğü sıcaklığa inanamadı. İlçeye doğru ilerleyen tır artan sıcaklığın etkisiyle tırın su kaynatması sonrası hemen sağa çekerek gerekli kontrolleri ve soğutma işlemleri yapmaya başladı.

Yaşadığı zorluk sonrası durumu sosyal medya hesabından paylaşarak “daha da gelmem bu ne sıcak “ yazan Şahin, gelme gitme işi işin espirisi ama gerçekten çok sıcak memleket az kalsın motoru bozuyorduk ifadesini kullandı.

İstanbul'dan Yola Çıktı Denizli'de Sıcaktan Yolda Kaldı

Yorumlar (0)