İstanbul’a Hiç Gitmeyen Çiftçi, Kaçak Geçiş Cezası Yedi

Denizli'de Traktörüyle hiç Çivril dışına çıkmadığını iddia eden Erdoğan Mutlu, hiç gitmediği İstanbul’da kaçak geçişten dolayı 59 TL ceza yediğini söyledi.

GÜNCEL 23.12.2020, 13:04 23.12.2020, 14:52
İstanbul’a Hiç Gitmeyen Çiftçi, Kaçak Geçiş Cezası Yedi
banner1641

Çivril’in Kızılcasöğüt Mahallesi’nde yaşayan Erdoğan Mutlu, hiç gitmediği İstanbul’dan iki yıl önce posta yoluyla kendisine gelen kaçak geçiş cezasının şokunu atlatamadı. Çiftçi Erdoğan Mutlu’ya gönderilen belgede, 1982’den beri sahibi olduğu 20 DN 337 plakalı traktörün İstanbul’da köprüden kaçak geçiş yaptığı için 59 TL ceza geldiğini şu an ise cezanın 81TL olduğunu öğrendi.

“İSTANBUL’A HİÇ GİTMEDİM”

Ne kendisinin ne de bir başkası tarafından traktörünün İstanbul’a hiç götürmediğini söyleyen Mutlu; “1982 yılında traktörü İsmet Emre’den aldım. O zamandan beri kullanmaktayım. Hiç İstanbul’a gitmediğim halde İstanbul’da köprüden kaçak geçiş yaptın sen diye benim plakaya ceza kesmişler. Aslında köprüden kaçak geçiş yapanın başka bir araç olduğunu ve plakanın sisteme hatalı girdiğini öğrendim. Bu yanlışlık sonucu benim bahçe traktörüme 59 TL ceza yazmışlar.  Ben itiraz ettim ama hala o ceza duruyor. Bu traktörle Çivril dışına bile çıkılmaz. Ben zaten bu traktörü bağ bahçe ve tarla işleri için kullanıyorum. Bu traktörle zaten boğaz köprüsünden geçseydim ulusal haberlere çıkardım.“şeklinde konuştu.

“VATANDAŞ OLARAK HAKKIMI İSTİYORUM”

Tüm itirazlarına rağmen 59 TL cezanın hala devam ettiğini ve vergi dairesinden şu an cezanın 81 TL olduğunu öğrenen Mutlu; “Bu traktörle İstanbul’a gidilir mi Allah aşkına. Olsa olsa Sivaslı’ya kadar bu traktör 3 saatte gider. Aslında oraya kadar da gidilmez. Bunun gideceği yer bağ bahçedir. Akıl mantık alır şey değil. Arabanın vizesini yaptırmaya gittiğimde vergi dairesinde 2 yıl önce kesilmiş şu an gecikme ile birlikte 81 TL borcun var dediler. Bende yatırmadım. Kaçak geçiş yapmadığım halde neden ücret ödeyeyim. Bu miktar 59 TL değil de 5 bin TL olsaydı ne olacaktı. Zaten 2019’da itiraz etmeme rağmen hiçbir netice alamadım. Gelen bu cezanın düzeltilmesini istiyorum. Vatandaş olarak ben de hakkımı arıyorum.” ifadelerini kullandı.

banner1640
Yorumlar (0)